Nigdy nie powstanie Mercedes-AMG Klasy X

Według najnowszych słów szefa Mercedesa-AMG - Tobiasa Moersa, nie mamy co liczyć na wprowadzenie do oferty Mercedes-AMG Klasy X.

Według najnowszych słów szefa Mercedesa-AMG – Tobiasa Moersa, nie mamy co liczyć na wprowadzenie do oferty Mercedes-AMG Klasy X.

Kiedy Mercedes-Benz Klasy X debiutował na rynku krążyły pogłoski jakoby mielibyśmy w przyszłości zobaczyć jego usportowioną wersję, w
której pod maską znalazłby się silnik V8. Według najnowszych słów szefa Mercedesa-AMG – Tobiasa Moersa, pochodzących z wywiadu z okazji premiery Mercedesa-AMG GT 4-Door Coupe w Teksasie, nie ma szans na wprowadzenie takiego planu w życie.

Podparł on swoje zdanie tym, że według niego sportowa dusza AMG nie pasuje do dużego pick-upa zbudowanego na podwoziu Nissana Navary. Niemiecki sportowy duch kłóciłby się z filozofią jaką kieruje się Renault i Nissan, dlatego nigdy nie zobaczymy takiej kombinacji.

Oznacza to, że wersja X350d 4Matic pozostanie najpotężniejsza edycją auta w ofercie. Przypomnijmy, że napędzana jest 3-litrowym silnikiem V6 o mocy 255 KM oraz 550 Nm. Jedyną nadzieję na potężniejsza jednostkę daje nam Brabus. Ich program tuningowy dla silnika 2,3-litra dodaje co prawda jedynie 21 KM oraz 60 Nm więcej, jednak z pewnością wersja V6 będzie znacznie ciekawsza. Niewykluczone, że zobaczymy również autorską wersję z silnikiem V8.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz