Oto nowy projekt Smarta – Forease, upamiętniający 20-lecie powstania marki

Smart świętuje swoje 20 urodziny. Z tej okazji firma zaprezentowała swój nowy, bardzo niecodzienny samochód koncepcyjny.

Smart świętuje swoje 20 urodziny. Z tej okazji firma zaprezentowała swój nowy, bardzo niecodzienny samochód koncepcyjny.

Podczas Paris Motor Show Smart będzie miał okazję zdmuchnąć swoją dwudziestą świeczkę na torcie. Marka oczywiście nie mogła zapomnieć o swoich okrągłych urodzinach i odpowiednio przygotowała się na tę okoliczność. Owocem prac związanych z urodzinami jest samochód koncepcyjny Smart Forease.

Jak przystało na Smarta, auto jest oczywiście niewielkich gabarytów, w dodatku nie posiada dachu, a przednia szyba wydaje się być naprawdę krótka, co dodatkowo potęguje uczucie miniaturowości. Pojazd bazuje na modelu EQ Fortwo Cabrio, posiada jednak kilka znaczących różnic. Chodzi przede wszystkim o samo-chowające się klamki drzwi, zmodyfikowane zderzaki czy masywny dyfuzor. Dodajmy także zmienioną kratkę wyróżniające się reflektory oraz i tylne światła.

Nadwozie pomalowane zostało na metaliczny biały kolor, kontrastujący z zielonymi akcentami i matowym, srebrnym elementem znajdującym się za głową kierowcy i pasażera.

W środku zastosowana została podobna stylistyka, uwagę zwraca przede wszystkim kierownica o niecodziennej budowie oraz dwukolorowe fotele z zielonymi akcentami. Wielokolorowy motyw jest widoczny w innych miejscach, zwłaszcza na desce rozdzielczej z białej skóry kontrastującej z czarnymi dolnymi panelami. Zwróćcie uwagę, na ciekawy patent – dwie środkowe kratki wentylacji zamienione zostały w miniaturowe wyświetlacze. 

Na żywo Smarta Forease Concept zobaczymy już jutro podczas tegorocznej edycji Paris Motor Show.

Smart Forease Concept

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz