Wydłużony Rolls-Royce Cullinan od niemieckiego tunera Klassen

Niemiecki tuner samochody specjalizujący się w powiększaniu luksusowych aut wziął na swój warsztat najnowszego Rolls-Royce'a Cullinan. Co z tego wyszło?

Niemiecki tuner samochody specjalizujący się w powiększaniu luksusowych aut wziął na swój warsztat najnowszego Rolls-Royce’a Cullinan. Co z tego wyszło?

Firmy zajmujące się przerabianiem samochodów kojarzą nam się głównie z ekipami, które zwiększają potencjał silnika danego samochodu oraz sprawiają, aby jego nadwozie wyglądało bardziej sportowo, a także mocniej rzucało się w oczy. Istnieją jednak też takie marki jak niemiecki tuner Klassen, który specjalizuje się w dosyć nietypowym aspekcie modyfikowania samochodów, mianowicie powiększaniem gabarytów aut, zwłaszcza tych drogich i luksusowych.

Na warsztat Klassen trafił niedawno najnowsze dziecko Rolls-Royce’a – Cullinan. Środek pojazdu został znacznie wydłużony – o ponad 101 centymetrów. Oznacza to, że rozstaw osi auta wynosi teraz 3295 mm, a jego łączna długość to aż 6357 mm.

Warto zaznaczyć, że omawiany pojazd nie jest „tylko” rozciągniętą limuzyną. Auto posiada ochronę balistyczną poziomu 7, jednak na specjalne życzenie może zostać ona podniesiona do poziomu 9. Oprócz tego zażyczyć możemy sobie w środku ściankę działową, nagłośnienie Bang & Olufsen, podświetlenie LED.

Przedłużona wersja Rolls-Royce’a Cullinan została wyceniona na prawie 2,1 miliona dolarów. Dla porównania podstawową wersję samochodu możemy zakupić za 325 tysięcy dolarów. Od momentu zakupu auta, niemiecki tuner potrzebować będzie pół roku na wykonanie zamówienia.

źródło: Klassen / Mobile.de, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz