Nowe Porsche 911 Speedster potwierdzone!

Podczas tegorocznej edycji Paris Motor Show, Porsche pokazało nowy koncept 911 Speedster i oficjalnie potwierdziło wprowadzenie modelu do produkcji.

Podczas tegorocznej edycji Paris Motor Show, Porsche pokazało nowy koncept 911 Speedster i oficjalnie potwierdziło wprowadzenie modelu do produkcji.

Po wielu nieoficjalnych zapowiedziach, mamy nareszcie potwierdzoną informację, że Porsche wprowadzi do sprzedaży nowego Speedstera. Niemiecki producent wraz z tą informacją zaprezentował w Paryżu nowy koncept tego modelu.

Pomalowany w krwistą czerwień samochód prezentuje się niczym gotowy do produkcji. Auto jest bazuje na 911 Carrera 4 Cabriolet i wykorzystuje zawieszenie od topowego 911 GT3.

W kwestii designu, nie ma tu większego zaskoczenia. To co wyróżnia samochód i z pewnością zostanie zmienione w wersji produkcyjnej, to boczne lusterka, czerwone światła dzienne oraz wlew paliwa umieszczony centralnie na masce.

Produkcyjna wersja wyjątkowego Porsche 911 będzie ograniczona do zaledwie 1948 egzemplarzy. Czemu dokładnie 1948? Jest to odwołanie do roku, w którym pierwsze Porsche 356 otrzymało licencję produkcyjną.

2018 Porsche 911 Speedster Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz