Przyszłość motoryzacji według Renault – poznajcie koncept EZ-Ultimo

Podczas trwającej właśnie imprezy motoryzacyjnej w Paryżu, Renault zaprezentowało nam swój pojazd koncepcyjny, którego oficjalne zdjęcia robiony były w Warszawie.

Podczas trwającej właśnie imprezy motoryzacyjnej w Paryżu, Renault zaprezentowało nam swój pojazd koncepcyjny, którego oficjalne zdjęcia robione były w Warszawie.

Duże tarki motoryzacyjne to świetna okazja dla firm zajmujących się produkcją samochodów, do nie tylko zaprezentowania swoich najnowszych modeli, ale także pochwalenia się przed konkurencją możliwościami projektowania i budowania często niezwykłych i niecodziennych samochodów koncepcyjnych. Renault postanowiło w tym roku nieco zastraszyć inne firmy z branży i przygotowała na targi niesamowity projekt limuzyny, pokazujący, że patrzą daleko w przyszłość motoryzacji.

Oczywiście pojazd jest w pełni autonomiczny, nie posiada nawet kierownicy czy pedałów gazu i hamulca. Jego zadaniem jest automatyczne przewożenie pasażerów z punktu A do punktu B, zależnie od tego gdzie chcą trafić. Zapewniać ma jak najbardziej luksusowe wycieczki po mieście, wyprawy do zapierających dech w piersiach miejsc, czy spotkania służbowe w niesamowitej atmosferze.

Futurystyczny wygląd pojazdu wynika z faktu, że marka dała wolną rękę swoim designerom na zaprojektowanie auta, nie narzucając im żadnych wytycznych. Samochód posiada jedne, duże drzwi otwierające się z boku pojazdu, tak aby wsiadanie i wysiadanie było jak najłatwiejsze. W środku znalazł się miniaturowy, ale niezwykle luksusowy salon z fotelem, kanapą i stolikiem. Warto zwrócić uwagę, że z tyłu znalazło się miejsce na specjalny bagażnik, który wysuwa się z środka auta i podaje walizkę pasażerowi praktycznie prosto do ręki.

Na pokładzie auta zamontowany został nowy system audio-rozrywki nazwany przez Renault Augmented Editorial Experience. Pokazywać ma on wizję w jakim kierunku zmierzać będą oprogramowania samochodów. Według marki łączy on w sobie multimedialne doświadczenia i mobilność z usługami premium. Nie wiemy co odpowiada na napęd tej futurystycznej limuzyny, z pewnością jednak jest to silnik w 100% elektryczny.

źródło: Renault

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz