Hyundai i30 N – aż 25 sposobów aby uagresywnić hot-hatcha

Hyundai zaprezentował swój sportowy hatchback i30 N z aż 25 dodatkowymi częściami na pokładzie, sprawiającymi, że samochód wygląda niczym prawdziwa wyścigówka

Podczas targów w Paryżu, Hyundai zaprezentował swój sportowy hatchback i30 N z aż 25 dodatkowymi częściami na pokładzie, sprawiającymi, że samochód wygląda niczym prawdziwa wyścigówka.

Hyundai postanowił wziąć szturmem trwające właśnie targi motoryzacyjne w Paryżu. Aby pokazać konkurencji, że w aspekcie samochodów sportowych w niczym nie odbiegają, firma przywiozła ze sobą swojego hatchbacka i30N, uzbrojonego w dodatkowe 25 różnych, opcjonalnych elementów sygnowanych pod-marką N, które sprawiają, że pojazd prezentuje się znacznie lepiej, a z pewnością agresywniej. Przy okazji samochód który widzicie zapowiada przyszłe możliwości personalizowania sportowych pojazdów koreańskiego producenta, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Dodane części nadwozia to przede wszystkim ogromny tylny spojler i maska z dużymi przetłoczeniami – oba wykonane z włókna węglowego. Do tego przeprojektowany układ wydechowy z czterema końcówkami, karbonowy dyfuzor, 20-calowe felgi owinięte wokoło oponami semi-slick oraz ozdobne listwy pod drzwiami.

W środku dodane zostały akcenty z włókna węglowego przede wszystkim na desce rozdzielczej, klamkach drzwi, kratkach wentylacji oraz pokrytej Alcantarą, nowej kierownicy. Materiałem tym obszyte zostały również sportowe fotele. Zmieniona została także gałka od skrzyni biegów.

Pakiet opcjonalnych elementów N to jedynie zmiany wizualne. Pod maską pozostaje 2-litrowa, 4-cylindrowa jednostka napędowa o mocy 271 koni mechanicznych. Można jednak założyć, że znacznie poprawiona aerodynamiczność wpłynie znacząco na przyczepność i prowadzenie.

Elementy, który widzicie na zdjęciach wkrótce mają być dostępne w cenniku Hyundaia i30N. Nie podano jednak dokładnej daty.

źródło: Hyundai

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz