Renault zaprezentowało Kadjar w specyfikacji na 2019 rok

Korzystając z trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Paryżu, Renault pokazało publicznie swojego crossovera w specyfikacji przewidzianej na przyszły rok.

Korzystając z trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Paryżu, Renault pokazało publicznie swojego crossovera w specyfikacji przewidzianej na przyszły rok.

Na trwających właśnie w Paryżu targach motoryzacyjnych nie mogło oczywiście zabraknąć francuskich marek. Renault przybyło na wydarzenie, aby naprężyć muskuły, wykorzystując do tego swój futurystyczny koncept limuzyny, ale także pokazać światu nowości jakie szykuje na najbliższe miesiące. Jednym z samochodów jakie Renault zaprezentowało jest crossover Kadjar w specyfikacji na 2019 rok.

Samochód otrzymał charakterystyczny dla marki kształt światła LED w kształcie litery C. Zaznaczmy, że kierunkowskazy oraz tylne światła także są LED-ami, a w przypadku zakupu bogatszej wersji auta, również światła przeciwmgielne. Zmiany dotknęły grilla, który jest szerszy oraz posiada nowe chromowane ozdobienia, oraz przedniego zderzaka. Marka przygotowała także nowe 17, 18 i 19-calowe felgi oraz trzy świeże lakiery – Oural Green, Iron Blue oraz Highland Grey.

Modernizacja dotknęła także wnętrza, gdzie znajdziemy teraz przeprojektowaną konsolę środkową z nowym i bardziej eleganckim dotykowym wyświetlaczem. Tuż pod nim znalazł się nowy panel sterowania klimatyzacją. Firma twierdzi, że do wyprodukowania elementów kokpitu wykorzystała materiały wyższej jakości, co najbardziej będzie widoczne po klamkach, wewnętrznych panelach drzwi oraz kratkach klimatyzacji.

Znaczącą nowością jest wprowadzenie nowej jednostki napędowej. 1,3-litowy silnik zaprojektowany razem z Daimlerem wyposażony jest w filtr cząsteczek stałych, który wychwytuje i neutralizuje nieprzyjazne dla środowiska związki ze spalin. Filtr posiada architekturę plastra miodu i sam ma się regenerować w regularnych odstępach czasu. Jednostka TCe generować będzie 140 koni mechanicznych mocy, dołączona zostanie do sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów bądź do automatycznej z podwójnym sprzęgłem.

Odświeżenie dotknęło także silniki Diesla, które wyposażone zostaną w system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Dostępne będą jedynie dwie jednostki – Blue dCi 115 i Blue dCi 150, generujące odpowiednio 115 KM  i 150 KM.

źródło: Renault, Carscoops.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz