DS3 Crossback – nowość francuskiej marki premium pokazana w Paryżu

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję zapoznać się z nowością marki DS - DS3 Crossback. Dzięki targom w Paryżu mamy okazję bliżej przyjrzeć się pojazdowi.

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję zapoznać się z nowością marki DS – DS3 Crossback. Dzięki targom w Paryżu mamy okazję bliżej przyjrzeć się pojazdowi.

Na francuskich targach motoryzacyjnych wypadałoby, aby to francuskie, rodowite marki prezentowały się najlepiej ze wszystkich. Niestety konkurencja jest naprawdę duża, zwłaszcza ze strony niemieckich BMW i Mercedesa. Jak na ten czas z najlepszej strony pokazało się Renault, dzięki swojemu samochodowi koncepcyjnemu EZ-Ultimo. Nie oznacza to jednak, że inne marki z kraju nad Sekwaną nie pokazały niczego ciekawego.

Kilka tygodni temu luksusowa firma DS należąca do Citroena pokazała w sieci swoje najnowsze dziecko – DS3 Crossback. Auto potrzebowało jeszcze publicznej premiery, a lepsza okazja jak Paris Motor Show szybko nie nadejdzie. Dlatego też właśnie teraz mieliśmy okazję osobiście zaprzyjaźnić się z tym niesamowitym pojazdem.

To, czym DS3 Crossback wyróżnia się spośród innych crossoverów to przede wszystkim jego niesamowity wygląd. Projektanci zdecydowali się, aby kształt diamentu kierował całym nadwoziem auta. Widać to przede wszystkim ozdobnym grillu, przednich światłach czy nawet po części na felgach. W środku romby umieszczone są praktycznie wszędzie – od deski rozdzielczej przez elektryczne zegary, kratki wentylacji, tunel środkowy po klamki drzwi.

Pomijając aspekt diamentów, w środku zdecydowanie dominuje 10,3-calowy ekran służący za centrum info-rozrywki. Z ciekawszych rzeczy widzimy wyświetlacz head-up, spłaszczoną u dołu kierownicę oraz system audio Focal. Luksusu dodają akcenty z Alcantary oraz skóra Nappa na podsufitce.

Pod maską umieszczone zostaną silniki napędzane zarówno benzyną jak i olejem napędowym. Ich moc wynosić będzie od 98 do 152 koni mechanicznych. Zobaczymy także jednostkę w 100% elektryczną – DS3 Crossback E-Tense. Wykorzystywać będzie ona akumulatory Li-on 50 kWh podłączone do silnika o mocy 136 KM i 260 Nm. Według marki pozwalać ma to na przyspieszenie do 100 km/h w 8,7 sekundy, zasięg na jednym ładowaniu wynosić ma ponad 300 km.

źródło: DS

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz