Supersamochody

Porsche 911 GT2 RS Weissach Pack dostępne do kupienia!

Jeden z egzemplarzy najszybszego Porsche 911 jakie kiedykolwiek powstało został wystawiony na sprzedaż na aukcji. Na liczniku przejechane jedynie 243 km.

Jeden z egzemplarzy najszybszego Porsche 911 jakie kiedykolwiek powstało został wystawiony na sprzedaż na aukcji. Na liczniku przejechane jedynie 243 km.

Premiera Porsche 911 GT2 RS była z pewnością jedną z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych jakie miały miejsce w zeszłym roku. Samochód zanim został publicznie pokazany był przez markę bardzo mocno reklamowany, a tuż przed premierą rozgłos o nim objął praktycznie cały świat. Szum nie bez powodów był tak ogromny, auto jest najszybszym Porsche 911 jakie stworzyła niemiecka firma.

Za napęd odpowiada 3,8-litrowa jednostka R6 twin-turbo, generująca 690 koni mechanicznych oraz 750 Nm. Taka moc pozwala się rozpędzić do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Waga pojazdu wynosi 1,470 przy baku paliwa zatankowanym do pełna. Jeżeli przy zakupie swojego GT2 RS dodatkowo wykosztowaliśmy się na pakiet Weissach, nasz samochód dzięki większej ilości włókna węglowego oraz tytanu odchudzony został o 30 kg. Ponadto auto przystosowane zostanie dzięki kilku innym zmianom do zmagań na torze, a więc otrzymujemy pełnoprawny samochód wyścigowy.

Brzmi pięknie? Dokładnie takie Porsche jak zostało opisane możliwe jest aktualnie do zakupienia na aukcji na portalu Bring a Trailer. Ten konkretny egzemplarz polakierowany został na biały kolor, kontrastujący z całkowicie czarnymi dodatkami. Satynowo-czarne felgi z przodu mają 20-cali, z tyłu 21-cali. W środku widzimy dwukolorową – czarną i czerwoną skórę oraz Alcantarę. Na wyposażeniu znalazła się dwustrefowa klimatyzacja, firmowy system nawigacyjny, system audio od Bose, aluminiowe pedały, listwy progowe z włókna węglowego oraz pakiet Chrono. 

Co ważne – jak dotąd maszyna przejechała jedynie 243 km, więc jest to praktycznie całkowicie nowe auto. Dodajmy, że do samochodu wykupiony został specjalny pakiet magnezowanych kół za cenę 13 tysięcy dolarów, które nowy właściciel otrzyma, gdy tylko dostępne będą w fabryce.

Aukcja kończy się niebawem, w momencie pisania tego tekstu cena za pojazd wynosi 410 tysięcy dolarów.

źródło: CarscoopsBring a Trailer

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz