Ambitne plany BMW względem sportowych modeli Serii 2

BMW M2 CS trafi do sprzedaży w 2020 roku. Następna generacje BMW M2 rok później

BMW M2 CS trafi do sprzedaży w 2020 roku. Następna generacje BMW M2 rok później,

BMW zdecydowanie króluje tym momencie w branży motoryzacyjnej pod względem rozgłosu i popularności. Zapewniły jej to przede wszystkim premiery BMW Serii 8 oraz niedawna publiczna prezentacja BMW Serii 3 G20 na targach Paris Motor Show. Bawarczycy mają więc duży powód do szczęścia, nie oznacza to jednak, że w takim momencie zamierzają spocząć na laurach.

Najlepszym potwierdzeniem tego są ostatnie testy tajemniczego BMW M2 ze zmienionym nadwoziem na torze Nurburgring w zeszłym tygodniu. Centrala firmy nie udostępniła żadnych informacji o tym samochodzie, jednak portal BMWBlog, który wiele razy udzielał nam poprawnych odpowiedzi na tematy dotyczące przyszłych samochodów marki, podpowiedział, że jest to BMW M2 CS. Auto trafić by miało na linie montażowe w marcu 2020 roku, produkcja trwałaby około roku, po czym pojazd zastąpiony zostałby w ofercie przez BMW M2 nowej generacji.

BMW M2 CS naśladowałoby swoich większych braci Serii 3 i 4, a więc samochód byłby nieco lżejszy od M2 Competition. Do tego jego otrzymałby ulepszoną aerodynamikę, nowe koła oraz pewne elementy kokpitu.

Prawdopodobne jest również to, że firma wzięła na swój warsztat silnik znajdujący się pod maską M2. Po modyfikacjach jednostka generowałaby powyżej 410 KM i 550 Nm. Za przełożenie tej mocy na tylną oś, odpowiadałaby 6-stopniowa, manualna skrzynia biegów bądź 7-biegowa automatyczna. Nie wiadomo jednak, czy obie znajdą się w ofercie, kiedy BMW M2 CS trafi do sprzedaży.

Tajemnicze BMW M2 na torze Nurburgring

źródło: Carscoops, BMWBlog

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz