Nissan: Następcy GT-R oraz 370Z będą hybrydami

Według najnowszych informacji pochodzących od Nissana, następcy GT-R oraz 370Z zostaną w pewnym stopniu zelektryzowani.

Według najnowszych informacji pochodzących od Nissana, następcy GT-R oraz 370Z zostaną w pewnym stopniu zelektryzowani.

Nissan GT-R oraz Nissan 370Z to sportowe samochody, które w świecie motoryzacji są z nami już naprawdę długo. Oba auta na dobre zagościły w naszych marzeniach i niespełnionych snach. Ostatnie modele nie były jednak przez dłuższy już czas modernizowane w większym stopniu przez markę, przez co coraz częściej pojawia się pytanie kiedy oba pojazdy doczekają się następców. W swoim ostatnim wywiadzie Jean-Pierre Diernaz – jeden z szefów marketingu Nissana uchylił nieco rąbka tajemnicy odnoście przyszłości jaka czeka te wyścigowe maszyny.

Do 2022 roku japońska firma zamierza zelektryzować około 40 procent swoich pojazdów w Europie, włączając w to nie tylko najpopularniejsze modele takie jak Qashqai i X-Trail, ale sportowe bestie z o wiele mniejszym słupkiem sprzedaży.

Jak stwierdził Jean-Pierre Diernaz – nie widzi sportowego ducha motoryzacji oraz elektrycznych napędów jako coś co się zaprzecza. Wyścigowe maszyny mogą czerpać bardzo dużo z energii elektrycznej, a przenoszenie silnika czy baterii pomiędzy platformami czy segmentami nie jest ostatecznie tak trudne. Nic nie jest jednak ostatecznie potwierdzone, a prace są ciągle w toku.

Kierownictwo Nissana nie zdradziło żadnych szczegółów odnośnie sportowego duetu, jednak wszystko wskazuje na to, że samochody poza zmodernizowanym układem napędowym pozostaną wierne sportowemu DNA poprzedników. Prace nad nowym GT-R i Z wydają się być jednak jeszcze na dosyć wczesnej fazie produkcji, co oznacza, że szybko nie poznamy żadnych konkretnych informacji o obu pojazdach. Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać.

Następca Nissana 370Z – wizualizacja

źródło: Top Gear, Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz