Supersamochody

Bugatti Chiron kontra McLaren 720S w wyścigu na prostej

Dwa dobrze znane i piekielnie szybkie pojazdy. Który z nich okazał się być szybszy w wyścigu na długiej prostej? Wyścigi

Dwa dobrze znane i piekielnie szybkie pojazdy. Który z nich okazał się być szybszy w wyścigu na długiej prostej?

Wyścigi na długiej prostej to jeden z najbardziej emocjonujących sposobów sprawdzenia który samochód jest szybszy. Wszystko nabiera dodatkowych rumieńców kiedy mierzą się ze sobą potężne, ściśle sportowe maszyny.

Jednym z aut, które od momentu swojego debiutu niezwykle dobrze radziło sobie w wyścigach po prostej drodze jest McLaren 720S. Wiele razy samochód potrafił wyprzedzić mocniejsze od siebie pojazdy, dzięki swojej niesamowitej konstrukcji nadwozia. Maszyna posiada pod maską 4-litrowe V8 twin-turbo. Konkretny model z nagrania poniżej został dodatkowo zmodyfikowany, dzięki czemu jego jednostka generuje moc 849 koni mechanicznych, czyli około 139 koni więcej niż podstawowy układ napędowy 720S.

Na torze obok McLarena stanęło jednak 1500-konne Bugatti Chiron napędzane przez 8-litrowe W16 quad-turbo. Czy starczyło to, aby pokonać McLarena cieszącego się dotychczas mianem auta praktycznie niemożliwego do wyprzedzenia w wyścigu na długiej prostej? Zaznaczmy, że zmagania, które możemy poniżej obejrzeć odbyły się na torze o długości 1 kilometra.

źródło: cvdzijden – Supercar Videos via YouTube

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz