Pierwsze zdjęcia szpiegowskie Mercedes-Maybach GLS

Nadchodzi nowy konkurent Bentleya Bentayga i BMW X7

Nadchodzi nowy konkurent Bentleya Bentayga i BMW X7.

Szpiedzy motoryzacyjni regularnie dostarczają nam zdjęć szpiegowskich pokazujących całkowicie nowe bądź odświeżone pojazdy, które poszczególne marki próbują po cichu testować. Zakamuflowane samochody spotkać możemy zarówno na torach wyścigowych jak i publicznych drogach. Najnowszym samochodem zauważonym przez nieustraszonych fotografów jest Mercedes-Maybach GLS, który ma być odpowiedzią niemieckiej marki na Bentleya Bentayga i debiutujące niedawno BMW X7.

Samochód bazuje na „podstawowym” Mercedes-Benz GLS, tylne drzwi pojazdu ze zdjęć nie wydają się być w żaden sposób zmienione, a więc omawiane auto otrzyma najpewniej nawet ten sam rozstaw osi co zwykły GLS. Jak jednak przystało na Maybacha, pojazd będzie o wiele bardziej luksusowy i oczywiście sporo droższy.

Wnętrze będzie wygodniejsze oraz wykonane z droższych materiałów, ponadto zobaczymy z pewnością szereg ekskluzywnych dodatków i gadżetów. Maybach pracuje także nad tym, aby zawieszenie samochodu stało na jak najwyższym, możliwym poziomie. Z wywiadu udzielonego kilka miesięcy temu przez Jürgena Weissingera – głównego inżyniera marki, dowiedzieliśmy się, że maszyna wykorzystywać będzie specjalny system kontroli nadwozia oraz program jazdy przygotowany ściśle dla szoferów.

Według portalu Autocar samochód powinien zostać oficjalnie zaprezentowany już pod koniec aktualnego miesiąca podczas wydarzenia Los Angeles Auto Show.

źródło: Motor1, Autocar, Automedia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz