Która marka motoryzacyjna jest najpopularniejsza w internecie?

Oto grafika prezentująca które marki motoryzacyjne były najczęściej wyszukiwane w internecie w 2018 roku w każdym poszczególnym kraju.

Oto grafika prezentująca które marki motoryzacyjne były najczęściej wyszukiwane w internecie w 2018 roku w każdym poszczególnym kraju.

Brytyjska firma zajmująca się ubezpieczeniami Veygo opublikowała w internecie mapę przedstawiającą jaka firma motoryzacyjna jest najpopularniejsza w danym kraju. W badaniu uwzględniona była częstotliwość wyszukiwania konkretnej nazwy w internetowych przeglądarkach.

Najpopularniejsza firmą zajmującą się produkcją samochodów globalnie jest zdecydowanie Toyota, która okazała się być numerem 1 w aż 57 krajach. Średnio na miesiąc marka wyszukiwana jest aż 7,8 miliona razy. Największą popularnością cieszy się w całej Ameryce Północnej, większości Afryki, Australii, Nowej Zelandii, Finlandii czy w Polsce.

Na drugim miejscu uplasowało się BMW, które okazało się najczęściej wyszukiwane w 25 krajach m.in w Japonii, Litwie, Łotwie czy Egipcie. Zaraz po nim na podium znalazł się Mercedes-Benz, który jest najchętniej wpisywany w przeglądarkę w 23 krajach m.in w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Wysokie miejsce zajęło także Lamborghini będące najpopularniejsze w 12 krajach oraz Tesla z wynikiem 7 krajów. Popularny okazał się być także Hyundai.

Rok temu prezentowaliśmy podobną mapę, której wyniki były bardzo podobne do tegorocznych. Pierwsze miejsce również zajęła Toyota, a drugie BMW. Jak widać jednak tendencje popularności danych marek motoryzacyjnych nie zmieniają się znacząco w skali roku a nawet przed dłuższy okres czasu.

(w galerii jest opcja otworzenia grafiki w pełnym rozmiarze)

źródło: Veygo

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Która marka motoryzacyjna jest najpopularniejsza w internecie?

  • 5 listopada 2018 at 10:14
    Permalink

    W sumie jak się tak rozejrzeć po moim osiedlu to rzeczywiście toyota jest najpopularniejsza. Głównie kompakty, ale i suvy typu hybrydowa rav4 się zdarzają

    Reply

Dodaj komentarz