Porsche 911 GT2 RS MR nowym rekordzistą toru Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS MR pobiło dotychczasowy rekord okrążenia toru Nurburgring ustanowiony niedawno przez Lamborghini Aventador SVJ.

Porsche 911 GT2 RS MR pobiło dotychczasowy rekord okrążenia toru Nurburgring ustanowiony niedawno przez Lamborghini Aventador SVJ.

Od lipca bieżącego roku rekordzistą okrążenia toru Nurburgring w kategorii samochodów z homologacją drogową było Lamborghini Aventador SVJ. Auto uzyskało pozycję lidera dzięki swojemu potężnemu silnikowi oraz zaawansowanemu systemowi aktywnej dynamiki. Jak to jednak jest już w tradycji toru – poszczególni rekordziści zwykle szybko tracą swoje tytuły. Tak też stało się w przypadku syna włoskiej marki, który w tym tygodniu utracił swoje pierwsze miejsce na podium.

Nowym, najszybszym samochodem na Nurburgring jest aktualnie Porsche 911 GT2 RS MR, powstałe w współpracy niemieckiej marki z firmą tuningową Manthey Racing. Przejazd okrążenia wyniósł 6 minut i 40,3 sekundy. A więc o aż 5 sekund szybciej od wspominanego Lamborghini. Za kierownicą auta zasiadł kierowca wyścigowy Lars Kern.

Niesamowita specyfikacja Porsche 911 GT2 RS została dodatkowo podkręcona przez firmę tuningową Manthey Racing, która w dużym procencie należy do samego Porsche. Marka odpowiedzialna była już za modyfikowanie 911 RSR i 911 GT3 R. Rekordowy samochód otrzymał ulepszone nadwozie i system aerodynamiki, nie znamy jednak dokładnych szczegółów. Na zdjęciach widać, że ma on m.in większy tylny spojler oraz dodatkowe skrzydełka przed przednim kołem. W środku zmieniono fotel kierowcy na kubełkowe, wyścigowe siedzisko z powodów bezpieczeństwa.

3,8-litrowa jednostka R6 nie została w żaden sposób zmodyfikowana, a więc generowała moc 690 koni mechanicznych oraz 750 Nm, która przekazywana była na koła przez automatyczną, 7-stopniową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem.

Jak przyznał kierowca – jazda była dla niego świetną zabawą. Równowaga samochodu z pakietem przygotowanym przez Manthey Racing jest niezwykle dobra, dzięki czemu nie musiał podejmować żadnego większego ryzyka, aby utrzymać odpowiednie tempo. Zaznaczył, że rekord udało się pobić za pierwszym podejściem, ponieważ miał mało czasu ze względu na zachodzące słońce.

Porsche 911 GT2 RS MR

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz