Moto Filmy

Nowy najgorszy wynik w Global NCAP

Oto samochód, który w najnowszych testach zderzeniowych Global NCAP nie uzyskał nawet 1 gwiazdki.

Oto samochód, który w najnowszych testach zderzeniowych Global NCAP nie uzyskał nawet 1 gwiazdki.

Zachowanie samochodu podczas testów zderzeniowych jest jednym z kluczowym elementów w trakcie tworzenia nowego modelu. Mimo, że nie są one idealne, to testy wykonywane przez organizacje NCAP, dość dobrze odwzorowują najczęstsze wypadki samochodów na drogach.

W najnowszym teście wykonanym przez Global NCAP w ramach programu Safer Cars For Africa, przeprowadzone zostały testy zderzeniowe czterech modeli – Hyundaia i20, Kii Picanto, Toyoty Yaris oraz Nissana NP300 Hardbody. O ile małe hatchbacki otrzymały po 3 gwiazdki, to olbrzymi pick-up nie zasłużył nawet na jedną.

Podczas czołowego zderzenie przy prędkości 64 km/h (40 mph) nadwozie Nissana uległo znaczącej deformacji, w tym całkowicie został zniszczony słupek A. Zdaniem ekspertów, samochód zupełnie nie zachował się tak jak powinien przy tego typu zderzeniu.

Testowy egzemplarz osiągnął najgorszy wynik w historii Global NCAP. Był wyposażony w dwie poduszki powietrzne (przednia kierowcy oraz przednia pasażera), lecz mimo tego otrzymał 0/17 pkt w kwestii bezpieczeństwa dorosłych oraz zaledwie 14/49 pkt w ochronie dzieci.

Pamiętajmy, że testy zostały wykonane w Południowej Afryce, gdzie oferowane samochody mogą znacząco różnić się w wykonaniu względem samochodów z rynków europejskich, czy azjatyckich.

źródło: Global NCAP

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz