Moto Filmy

580-konne Subaru BRZ sieje postrach na ulicach Monako

Poszerzone, obniżone, odchudzone i wyposażone w 6,2-litrowy silnik V8 od Chevroleta Corvette.

Poszerzone, obniżone, odchudzone i wyposażone w 6,2-litrowy silnik V8 od Chevroleta Corvette.

Subaru BRZ aka Toyota GT86 to samochód, który świetnie wygląda i daje niesamowitą frajdę w zakrętach, jednak nie można o nim powiedzieć, że jest szybki na prostej oraz jakoś ponadprzeciętnie brzmi. Jest to wina 2-litrowego silnika typu boxer, którym napędzany jest samochód.

Jednostka posiada bardzo niski środek ciężkości i jest bardzo lekka, co pozwala bawić się w zakrętach, jednak moc 200 KM i 205 Nm maksymalnego momentu obrotowego nie gwarantują zawrotnych osiągów.

Aby naprawić ten problem, pewien właściciel Subaru BRZ postawił wyposażyć go w ogromny, 6,2-litrowy silnik V8 z Corvette. Jednostka o oznaczeniu LS3 została dodatkowo wzmocniona i generuje teraz 580 KM oraz 912 Nm. To znacząco poprawiło osiągi, a widlasty silnik uatrakcyjnia wszystko swoją niesamowitą orkiestrą.

580-konne Subaru BRZ sieje postrach na ulicach Monako

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “580-konne Subaru BRZ sieje postrach na ulicach Monako

  • 16 listopada 2018 at 23:21
    Permalink

    Trochę jednak „przedobrzono” w tej informacji! Jaki postrach, jeśli ten subarak porusza się w żółwim tempie w sznurze innych samochodów w gęstym ruchu ulicznym w Monte Carlo! Raczej jego „wyczyny” to tylko odgłosy z rur wydechowych w krótkiej przejażdżce w tunelu. Wydaje się, że nasz sławny Frog potrafiłby jeździć nieco szybciej i faktycznie budziłby przerażenie wśród miejscowych kierowców i pieszych gdyby tylko posadzić go za kierownicą tego subaraka w Monaco. Inaczej to tylko czeski „wynalazek” sądząc po blachach tego pojazdu

    Reply

Dodaj komentarz