DBX – oto pierwszy SUV od Astona Martina

Aston Martin opublikował film i pierwsza partię zdjęć prezentującą testy swojego pierwszego SUV-a w terenie.

Aston Martin opublikował film i pierwsza partię zdjęć prezentującą testy swojego pierwszego SUV-a w terenie.

Trzy i pół roku temu brytyjska marka na Geneva Motor Show 2015 zaprezentowała swój koncepcyjny crossover DBX. W lipcu tego roku dowiedzieliśmy się, że marka pracuje już nad swoim pierwszym SUV-em i, że zostanie zbudowany on na całkowicie nowej platformie. Teraz mamy okazję zobaczyć jak omawiane auto rzeczywiście będzie wyglądać i jak sprawuje się w terenie. Aston Martin przy okazji potwierdził, że model rzeczywiście nosić będzie nazwę DBX.

Oczywiście samochód do zdjęć i nagrania został należycie mocno owinięty w siatkę kamuflażową. Mimo to, widzimy, że ściśle trzyma się najnowszego języku designu marki i nie będzie można go z żadnym innym autem pomylić. 

Matt Becker –  główny inżynier marki, stwierdził w wywiadzie, że DBX to zupełnie inny rodzaj Astona Martina, dlatego pojazd będzie testowany we wszystkich warunkach i na wszystkich terenach, aby upewnić się, że dostarczy on doświadczenia z jazdy godnego maszyny z logo Astona Martina. DBX ma być czymś więcej niż tylko SUV-em, będzie to pierwszy model zbudowany w nowym zakładzie firmy w St Athan. W związku z tym jest to początek śmiałej, nowej ery w długiej historii marki”

Nie wiemy jeszcze jak Aston Martin zamierza pozycjonować swoje nowe dziecko. DBX ma stać się konkurencją dla takich pojazdów jak Jaguar F-Pace i Maserati Levante, czy zawalczyć ma w wyższej lidze, z Bentleyem Bentayga czy Lamborghini Urus? Prędzej czy później uzyskamy odpowiedź na to pytanie.

Aston Martin DBX będzie miał swoją premierę nie wcześniej jak w 2020 roku, a więc rynek dużych aut może być na razie spokojny.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz