Subaru WRX STI z filmu Baby Driver dostępne na sprzedaż

Czerwone Subaru WRX STI biorące udział w nagrywaniu rozpoczynającej sceny w filmie Baby Driver wystawione zostało na sprzedaż na aukcji.

Czerwone Subaru WRX STI biorące udział w nagrywaniu rozpoczynającej sceny w filmie Baby Driver wystawione zostało na sprzedaż na aukcji.

Film Baby Driver rozpoczyna scena która z pewnością pokazuje jeden z najlepszych pościgów policyjnych w historii kina. Młody kierowca z trójką złodziei po obrabowaniu banku ucieka w czerwonym Subaru WRX STI przed całym sztabem radiowozów wchodząc praktycznie w każdy zakręt bokiem i stosując wiele innych niebezpiecznych manewrów. Każdy kto widział tę 6-minutową scenę z pewnością szybko jej nie zapomni. 

Zaznaczmy, że pościg nagrany został bez użycia jakiegokolwiek CGI, zielonych ekranów czy samochodów poruszających się na szynach. Do nakręcenia otwarcia filmu wykorzystano 5 jednakowych Subaru WRX STI, które zmodyfikowane zostały przez firmę All Pro Subaru. Zmiany nie były jednak ostatecznie duże, objęły głównie przeniesienie napędu ze wszystkich kół, jedynie na tylną oś, oraz podkręcenie silnika przez wykorzystanie turbosprężarki z STI z 2004 roku.

Jedno z pięciu aut dostępne jest właśnie na sprzedaż. Posiada naturalnie podaną powyżej specyfikację, a do tego komplet opon Iron Man. Samochód przejechał jak dotąd 156 477 mil, czyli około 250 tysięcy kilometrów. Nadwozie posiada kilka rys i otarć, jednak nie jej zaznaczone, czy powstały one w wyniku kręcenia szalonych scen kaskaderskich. Wartość maszyny wyceniona została na 20- 25 tysięcy dolarów, czyli 75-95 tysięcy złotych. Jak na samochód, który wziął udział w nagrywaniu filmu nie jest to zbyt wygórowana cena. VW Jetta z pierwszej części „Szybkich i Wściekłych”, dostępny niedawno do kupienia, już na starcie wyceniony został na 100 tysięcy dolarów. Jest to jednak jak najbardziej zrozumiałe, ze względu na popularność serii.

źródło: AutoClassic, LiveAuctioners

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz