Wyjątkowa hybryda samochodu z samolotem dostępna do kupienia

Ludzkość od wielu lat planuje połączyć samochód z samolotem. Komuś w Stanach Zjednoczonych udało się to już osiągnąć. Co ciekawsze - chce sprzedać swój wynalazek.

Ludzkość od wielu lat planuje połączyć samochód z samolotem. Komuś w Stanach Zjednoczonych udało się to już osiągnąć. Co ciekawsze – chce sprzedać swój wynalazek.

Nad samochodem który miałby wbudowane skrzydła i silnik odrzutowy, dzięki którym mógłby zarówno jeździć jak i latać naukowcy pracują od wielu wielu lat. Jak na ten czas zwykle z nie najlepszymi skutkami. Stany Zjednoczone to jednak miejsce gdzie wszystko jest możliwe. Dlatego też pewien mężczyzna rzeczywiście dokonał tego i zbudował hybrydę auta z samolotem. Niestety wynalazek nie jest na tyle dokonały żeby swobodnie wzbić się w powietrze, jest za to dostępny na sprzedaż.

Niesamowita maszyna ze zdjęć poniżej posiada reflektory przednie, światła tylne, kierunkowskazy, światła hamowania, lusterka boczne i wszystkie inne elementy dzięki którym… prawnie dopuszczona jest do ruchu. Przód pojazdu to Sierra 2500 HD, tył pochodzi z awionetki Cessna.

Jak przystało na prawie-samolot, z przodu maszyny znalazło się śmigło zamontowane na łożyskach kulkowych, dzięki czemu podczas jazdy swobodnie się kręci. Pod maską pracuje 6-litrowa jednostka dołączona do automatycznej skrzyni biegów. Oprócz tego na wyposażeniu znalazł się tempomat i klimatyzacja oraz miejsce dla 6 osób.

„Planecar”, jak został nazwany przez sprzedającego, dostępny jest na aukcji za aktualnie cenę 10 tysięcy dolarów. Do końca licytacji pozostało jeszcze jednak trochę czasu. Ktoś chętny?

Aktualizacja

Pojazd został sprzedany za 17,908 dolarów, czyli w przeliczeniu aż 67 680 zł.

źródło: Motor1, eBay.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Wyjątkowa hybryda samochodu z samolotem dostępna do kupienia

  • 17 listopada 2018 at 23:38
    Permalink

    To ja rozumiem! Takiego polotu brakuje dziś projektantom 😉

    Reply

Dodaj komentarz