Cupra do 2021 roku zamierza zaprezentować 7 modeli samochodów

Z ostatniego wywiadu dotyczącego nowo powstałej marki dowiedzieliśmy się, że ma ona niezwykle ambitne plany na najbliższe trzy lata.

Z ostatniego wywiadu dotyczącego nowo powstałej marki, dowiedzieliśmy się, że ma ona niezwykle ambitne plany na najbliższe trzy lata.

Cupra została stosunkowo niedawno uformowana z ręki Seata, jednak pomimo swojej krótkiej historii i niewielkiego jeszcze portfolio, marka ma już niezwykle ambitne plany na nadchodzące lata. 

Portal Periodismodel Motor miał okazję podczas ostatniej imprezy związanej z Cuprą Ateca, porozmawiać z szefem rozwoju biznesu oraz strategii marki – Antonio Labate. Ujawnił on w rozmowie, że w skład siedmiu nowych modeli firmy wchodzić będzie limitowana wersja Ateca i, że nie będzie ona wprowadzać na rynek każdego modelu odpowiadającego konkretnemu Seatowi.

Jak dotąd w ofercie marki znajduje się jedynie Ateca oraz elektryczna, wyścigowa Cupra e-Racer, niestety niedostępna dla zwykłych wyjadaczy chleba. Z czasem powinniśmy spodziewać się zobaczyć Cupra Leon, Terraco i Arona.

Pod maską większości pojazdów w przyszłości, zobaczyć mamy identyczny, 2-litrowy silnik TSI o mocy 296 koni mechanicznych oraz 400 Nm, który dostępny jest w Cupra Ateca, na którą składać można od niedawna zamówienia. Auta otrzymają także podobną, agresywną stylistykę, ich wygląd jednak bazować dalej będzie na modelach Seata.

źródło: CarscoopsPeriodismodel Motor

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz