Szef Nissana aresztowany w związku z odkryciem oszustw finansowych

Szef generalny koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi został aresztowany w Japonii w związku z zarzutem popełniania przestępstw finansowych.

Szef generalny koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi został aresztowany w Japonii w związku z zarzutem popełniania przestępstw finansowych.

Szef generalny koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi – Carlos Ghosn, wraz ze swoim przedstawicielem – Gregiem Kelly zostali aresztowani niedawno w Japonii w związku z wypłynięciem danych obciążających ich w sprawie popełniania wielu finansowych oszustw.

Nissan potwierdził, ze przeprowadzają wewnętrzne śledztwo, opierające się na danych zgromadzonych przez osobę, która zdemaskowała głównych członków zarządu. Ponadto marka przygotowuje się do jak najszybszego usunięcia urzędników ze swoich stanowisk.

Oto oficjalne oświadczenie firmy:

„Dochodzenie wykazało, że przez wiele lat zarówno Ghosn, jak i Kelly zgłaszali kwoty przychodów w raporcie papierów wartościowych giełdy w Tokio, które były niższe od rzeczywistych notowań, w celu zmniejszenia ujawnionej wartości zarobków Carlosa Ghosna. Ponadto, w odniesieniu do szefa generalnego, odkryto wiele innych znaczących aktów niewłaściwego zachowania, takich jak osobiste wykorzystanie majątku firmy, w czym pomagał mu jego przedstawiciel”

Lokalne media twierdzą, że Ghosn jest oskarżony o kradzież około 44 milionów dolarów w ciągu ostatnich 5 lat.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz