Skoda zarejestrowała nazwę „Kosmiq”. Nadchodzi kolejny crossover marki?

Według informacji pochodzących z portalu AutoCZ czeska marka szykuje się na zaprezentowanie zupełnie nowego pojazdu w przyszłym roku.

Według informacji pochodzących z portalu AutoCZ czeska marka szykuje się na zaprezentowanie zupełnie nowego pojazdu w przyszłym roku.

Skoda to marka która przez ostatnie lata bardzo wysoko poszybowała w górę w świecie motoryzacji. Stało się to głównie przez zarząd Volkswagena, który awansował markę w hierarchii swojego koncernu na wyższą pozycję. Do tego dochodzi fakt regularnego modernizowania oraz rozszerzania portfolio firmy. Dwa najnowsze modele Skody, jakie pojawiły się w ofercie to SUV Kodiaq i crossover Karoq. Według czeskiego portalu AutoCZ w przyszłym roku powinniśmy spodziewać się zobaczyć kolejny crossover.

Informacja oparta o nowym pojeździe Czechów oparta jest o fakt, że niedawno Skoda zarejestrowała nazwę „Kosmiq”.  Jak podaje wspominany portal, samochód miałby być najbardziej przystępnym cenowo, wysokim samochodem firmy. Oparty ma zostać na tej samej platformie co Volkswagen T-Roc oraz Seat Arona, a to oznacza powstanie nowego konkurenta dla m.in Peugeota 3008 czy Hyundaia Kona.

Mając na uwadze współdzieloną płytę podłogową z innymi pojazdami koncernu VAG, powinniśmy spodziewać się także tej samej oferty silnikowej, wymiarów oraz komponentów, co w bliźniaczej Aronie czy T-Roc.

Skoda Kosmiq zadebiutuje najpewniej w przyszłym roku, trudno jednak przewidzieć w którym konkretnie kwartale.

źródło: AutoCZ, Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz