BMW Serii 8 od AC Schnitzer – przedsmak M8

Niemiecki tuner AC Schnitzer wziął na swój warsztat najnowsze BMW Serii 8 i przygotował wyjątkowy pakiet tuningowy.

Niemiecki tuner AC Schnitzer wziął na swój warsztat najnowsze BMW Serii 8 i przygotował wyjątkowy pakiet tuningowy.

Nareszcie doczekaliśmy się czegoś na miarę wyczekiwanego BMW M8. Niemiecki tuner AC Schnitzer włożył sporo pracy w przygotowanie pełnego pakietu tuningowego do nowej Serii 8 w wersji Coupe.

O ile kilka dni temu publikowaliśmy pakiet od Prior Design i był on tylko wizualizacją projektu, tak propozycja od AC Schnitzer jest już gotowym produktem.

W ramach pakietu otrzymujemy zmodyfikowane nadwozie, w które skład wchodzi zmieniony tylny zderzak z ogromnym dyfuzorem, dodatkowy splitter z przodu, nakładki na progi, stały tylny spoiler oraz obniżone zawieszenie o 20 mm z przodu i 10 mm z tyłu.

Producent dodatkowo proponuje zestawienie całości autorskimi felgami AC3 o rozmiarze 20 cali z przodu i 21 cali z tyłu.

Pakiet tuningowy od AC Schnitzer to nie tylko zmiany w wyglądzie i zawieszeniu. Modyfikacji ulega również serce pojazdu i dotyczy to obydwu dostępnych dziś wariantów – M850i oraz 840d.

W przypadku silnika benzynowego, moc układu wzrasta z 523 KM (390 kW) oraz 750 Nm do 591 KM (441 kW) oraz 850 Nm. Jest to różnica o 68 KM oraz 100 Nm. 

W przypadku wersji z silnikiem diesla różnica mocy jest podobna. Zamiast 315 KM (235 kW) oraz 680 Nm, 3-litrowa jednostka R6 będzie rozwijała 374 hp (279 kW) oraz 780 Nm, czyli więcej o 59 KM oraz 100 Nm.

Dodatkowo inżynierowie zaprojektowali zupełnie nowy układ wydechowy o średnicy 110 mm zakończony aż czterema końcówkami wykonanymi z włókna węglowego. Ma on zapewnić znacznie agresywniejszy oraz głębszy dźwięk silnika.

Publiczna premiera modelu odbędzie się podczas Essen Motor Show w grudniu bieżącego roku. Wtedy też poznamy cenę oraz osiągi samochodu po modyfikacjach.

BMW Seria 8 od AC Schnitzer

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz