Supersamochody

Ten McLaren Senna może być twój

Na aukcji Romans International dostępny jest do kupienia jeden z egzemplarzy McLarena Senna.

Na aukcji Romans International dostępny jest do kupienia jeden z egzemplarzy McLarena Senna.

McLaren zamierza wybudować jedynie 500 sztuk modelu Senna i w związku z tym, samochód oferowany jest do kupienia jedynie najlojalniejszym i najważniejszym klientom tej marki. Jedna z osób, która dostąpiła tego zaszczytu postanowiła wykorzystać swój prestiż i od razu po odbiorze swojego nowego auta, wystawiła ją na licytację w luksusowym domu aukcyjnym Romans International.

Pojazd otrzymał ciemny kolor „Fire Black Elite” i dotychczas przejechał jedynie 11 kilometrów. Na wyposażenia znalazły się takie opcje jak koła z super-lekkich materiałów, system nagłośnienia Bowers & Wilkins 7, oprogramowanie McLaren Track Telemetry oraz elementy z włókna węglowego, kltóre są wykonane w ramach programu McLaren Special Operations.

Za napęd McLarena Senna odpowiada 4-litrowa jednostka V8, ta sama co w McLarenie 720S, jednak podkręcona do mocy 789 koni mechanicznych oraz 799 Nm. Wartości te pozwalają rozpędzić samochód do 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w 6,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Jednym z robiących największe wrażenie faktów o samochodzie, jest to, że z prędkości 200 km/h w lini prostej wyhamuje do 0 km/h na odcinku jedynie 100 metrów. Ponadto, elementy aerodynamiczne pojazdu skonstruowane zostały tak, że przy jeździe 250 km/h generują one moc docisku na poziomie 800 kg.

Cena wywoławcza omawianego pojazdu nie została podana, jednak ostateczna wartość osiągnie z pewnością znacznie wyższy poziom niż „standardowe” 750 tysięcy funtów brytyjskich, za jakie pierwotnie oferowany był McLaren Senna. Zainteresowanych odsyłamy do aukcji Romans International.

źródło: CarscoopsRomans International

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz