Supersamochody

Mercedes-AMG GT R Pro – na szczycie gamy

AMG przygotowało rywala dla Porsche 911 GT3 RS.

AMG przygotowało rywala dla Porsche 911 GT3 RS.

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Los Angeles mamy okazję poznać wiele nowych modeli. W tym roku Mercedes zaprezentował jeszcze bardziej hardcorową wersję topowego modelu GT R z dopiskiem Pro.

O ile serce pojazdu pozostało bez zmian i nadal produkuje 585 KM (430 kW), to samochód otrzymał wiele zmian stylistycznych i technologicznych, aby lepiej sobie radzić na torze wyścigowym.

Nadwozie otrzymało kilka dodatkowych elementów wpływających na aerodynamikę i są one wykonane w większości z włókna węglowego. R Pro wyróżnia się też malowaniem, które nawiązuje do wersji Edition 1 oraz dachem wykonanym w włókna węglowego.

Dla lepszej wydajności na torze, układ hamulcowy wykorzystuje teraz węglowo-ceramiczne zaciski, lekkie kute felgi oraz jeszcze bardziej usztywnione zawieszenie z niezależnym dostosowaniem dla każdego koła.

Dodatkowo wraz z wersją GT R Pro, producent wprowadza drobny facelifting modelu. Wraz z nim wnętrze jest teraz lepiej wyposażone. Za zupełnie nową kierownicą dostępny jest wyświetlacz zamiast zegarów, w konsoli centralnej 10,3-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki (nadal nie jest on dotykowy) i kilka mniejszych detali.

Sprzedaż AMG GT R Pro ruszy w 2019 roku. Cennik nie jest jeszcze znany.

2020 Mercedes-AMG GT R Pro

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz