Niespodzianka od Porsche – 911 GT2 RS Clubsport

Niemiecka firma niespodziewanie oprócz nowego 911, zaprezentowała podczas targów w Los Angeles również wyścigową wersję 911 GT2 RS przeznaczoną na najcięższe zmagania na torze.

Niemiecka firma niespodziewanie oprócz nowego 911, zaprezentowała podczas targów w Los Angeles również wyścigową wersję 911 GT2 RS przeznaczoną na najcięższe zmagania na torze.

Główną atrakcją przygotowaną przez Porsche na tegoroczne targi motoryzacyjne Los Angeles Auto Show jest bezapelacyjnie premiera nowej generacji Porsche 911. Niemiecka marka postanowiła jednak przygotować dla odwiedzających wydarzenie niespodziankę i pokazała publicznie 911 GT2 RS z dodatkowym tytułem „Clubsport”. Samochód ten jest niczym innym jak przeznaczoną na tor, podkręconą wersją najpotężniejszej jak dotąd maszyny Porsche.

Za napęd odpowiedzialna jest identyczny silnik jak w podstawowej wersji samochodu, a więc 3,8-litrowa, uturbiona jednostka R6 generująca 700 koni mechanicznych. Mocą tą rozporządza 7-biegowa skrzynia z podwójnym sprzęgłem.

Sześciotłoczkowe, wyścigowo-specjalistyczne zaciski hamulcowe z 15-calowymi wirnikami odpowiedzialne są za wyhamowywanie przedniej osi pojazdu. Czterotłoczkowe zaciski z nieco mniejszymi wirnikiami ukrywają się pod kołami z tyłu. Biorąc pod uwagę, że Clubsport waży 1,390 kg sprawiają one, że samochód oprócz błyskawicznego przyspieszenia, potrafi także niezwykle szybko uzyskaną prędkość wyhamowywać.

W pakiecie wyścigowym znalazł się system zarządzania trakcją i stabilnością, pomagający kierowcy w utrzymaniu pełnej kontroli nad pojazdem na zakrętach. Jest to taka sama konfiguracja jak w wersji do jazdy po drodze, jednak dodatkowe przełączniki na konsoli środkowej umożliwiają łatwą regulację lub całkowite wyłączenie oprogramowania w trakcie jazdy.

Największe zmiany wprowadzone zostały w kabinie, która została przerobiona w 100% na wzór profesjonalnych, wyścigowych maszyn. Wnętrze okrojone zostało ze wszystkich zbędnych elementów zapewniających kierowcy komfort w celu redukcji masy, a do tego większość komponentów wykonana została z włókna węglowego. Wstawiona została klatka bezpieczeństwa, wyścigowy fotel kubełkowy oraz sześcio-punktowe pasy bezpieczeństwa. Jedyną dostępną opcją zapewniającą chociaż odrobinę komfortu kierowcy jest klimatyzacja.

Porsche planuje zbudować jedynie 200 egzemplarzy tej wyjątkowej maszyny. Docelowo właściciele zabierać je mają na wszelakie wydarzenia sportowe czy międzynarodowe imprezy. Cena za jeden egzemplarz nie została ujawniona.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz