Nowy SUV Hondy – Passport oficjalnie zaprezentowany

Honda zaprezentowała dzisiaj na imprezie motoryzacyjnej w Los Angeles swojego nowego całkowicie SUV-a.

Honda zaprezentowała dzisiaj na imprezie motoryzacyjnej w Los Angeles swojego nowego całkowicie SUV-a.

Motoryzacja w Stanach Zjednoczonych kojarzy nam się głównie z pojazdami dużych gabarytów, bądź dopakowanymi mocą muscle-carami. Honda jak wiadomo nie specjalizuje się w produkcji tych drugich, jednak trwające targi Los Angeles Auto Show okazały się świetna okazją, aby zaprezentować swój nowy SUV.

Nazwa Passport została już raz w historii marki wykorzystana w stosunku do pewnego modelu z lat 90., który był w rzeczywistości nieco przerobionym Isuzu Rodeo. Nowy Passport jest jednak zaprojektowany w pełni przez amerykańską kadrę badawczą i rozwojową Hondy, a do tego produkowany będzie w zakładach firmy w Lincoln w stanie Alabama. Samochód zgodnie z zapowiedziami jest przestronnym, pięcio-miejscowym SUV-em. Najłatwiej opisać go jako powiększoną wersję Hondy CR-V

Za napęd samochodu odpowiada 3,5-litrowa jednostka V6 generująca 280 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana jest na przednią oś, bądź wszystkie koła za pomocą automatycznej 9-biegowej skrzyni biegów. W przypadku napędu na dwie osie, elektroniczny układ przeniesienia momentu obrotowego może wysyłać do 70 procent mocy silnika do tylnych kół, gdzie dalej rozłoży ją na oddzielnie lewe i prawe koło. Aby lepiej radzić sobie w różnych warunkach terenowych, mechanizm działa w czterech różnych trybach i daje możliwość udźwigu do 2,2 ton dodatkowego obciążenia. W przypadku napędu na przednią oś, wartość ta spada do 1,5 tony.

Honda chwali się, że Passport jest liderem w swojej klasie jeśli chodzi o ilość miejsca w środku przeznaczoną dla pasażerów. Swoimi gabarytami przypomina bardziej samochód 7-osobowy, jednak wprowadzenie do środka jedynie 5 miejsc siedzących, skutkować ma imponującą ładownością bagażnika.

W kokpicie nie mogło oczywiście zabraknąć nowoczesnych technologii. Apple CarPlay i Android Auto są oferowane wraz z mobilnym WiFi w zależności od wybranej wersji wyposażenia. W wersji Sport znajdziemy w środku 5-calowy monitor służący do obsługi systemu info-rozrywki, bogatsze wersje oferują większy, 8-calowy ekran. Najnowsze oprogramowanie dbające o bezpieczeństwo w aucie marki – Honda Sensing dostępne jest w standardzie. W jego skład wchodzą m.in automatyczne hamulce awaryjne, system ostrzegania przed kolizjami, aktywny tempomat czy oprogramowanie zapobiegające zjeżdżaniu z pasa ruchu.

Pojazd dostępny będzie w sprzedaży od początku przyszłego roku. Wtedy też poznamy jego oficjalny cennik.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz