Do oferty Toyoty Corolla oficjalnie dołączył sedan

Toyota oficjalnie pokazała światu hybrydową wersję nowej Corolli w nadwoziu sedan na trwających właśnie targach w Los Angeles.

Toyota oficjalnie pokazała światu hybrydową wersję nowej Corolli w nadwoziu sedan na trwających właśnie targach w Los Angeles.

W październiku tego roku podczas Paris Motor Show Toyota zaprezentowała nową Corollę w europejskiej specyfikacji. Auto zastąpić ma odchodzącego na emeryturę Aurisa i pierwotnie dostępne było w dwóch wersjach nadwozia – hatchback oraz kombi. Kilka tygodni temu w Chinach pokazana została sylwetka sedana, teraz japońska marka przywiozła ze sobą samochód do Stanów Zjednoczonych, aby pokazać go szerszej publiczności. Przy okazji poznaliśmy parę istotnych szczegółów o napędzie hybrydowym pojazdu.

Hybrydowy napęd Toyoty Corlli wywodzi się bezpośrednio z Priusa. Układ jest połączeniem 1,8 bądź 2,0-litrowej jednostki benzynowej z dwoma silnikami elektrycznymi. Razem generują one moc 120 bądź 178 KM, która przekazywana jest koła pojazdu za pomocą przekładni CVT. Akumulator niklowo-wodorkowy umieszczony został pod tylnym siedzeniem, nie ma jednak wpływu na zmniejszenie dostępnej przestrzeni w kabinie czy pojemności bagażnika. Za odzyskiwanie utraconej części energii elektrycznej odpowiedzialna jest wspomniana para silników, z dodatkowym wspomaganiem przez układ hamulcowy.

Sylwetka samochodu prezentuje się harmonijnie i łagodnie. Z tyłu podłużne lampy połączone zostały ozdobną listwą biegnącą przez całą szerokość klapy bagażnika. Uwagę zwraca duży, czarny element z tworzywa sztucznego umiejscowiony poniżej.

Kierowca wybierać może pomiędzy trzema trybami jazdy. Sport naturalnie oferuje lepsze przyspieszenie samochodu, Eco dba o jak najmniejsze zużycie paliwa, a EV pozwala przy odpowiednio dużej ilości energii elektrycznej zmagazynowanej w akumulatorach na jazdę jedynie przy wykorzystaniu prądu. 

Poza kilkoma pomniejszymi zmianami, Corolla Hybrid wygląda praktycznie tak samo jak jej spalinowy odpowiednik. Korzysta z zestawu 15-calowych kół z oponami o niskim oporze toczenia, co ma na celu maksymalizację wydajności. W środku przy bogatszych wersjach wyposażenia znajdziemy 8-calowy ekran służący do zarządzania systemem info-rozrywki. Pakiet Safety Sense 2.0 wspomaga kierowcę pod względem utrzymania jak największego bezpieczeństwa na drodze. Składają się na niego m.in adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o kolizji, asystent śledzenia pasa ruchu czy automatyczne światła drogowe.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz