Geneva Motor Show 2019

Skoda Scala – nadchodzi nowy hit czeskiego producenta

Skoda właśnie zaprezentowała następcę Rapida, który jednocześnie zapowiada nowy język stylistyczny. Po zaprezentowaniu przez Skodę koncepcyjnego modelu Vision RS, pewne

Skoda właśnie zaprezentowała następcę Rapida, który jednocześnie zapowiada nowy język stylistyczny.

Po zaprezentowaniu przez Skodę koncepcyjnego modelu Vision RS, pewne było, że patrzymy na przedsmak zupełnie nowego Rapida. Następnie ujawniono, że następca będzie zupełnie nowym modelem i będzie konkurował z Volkswagenem Golfem, Fordem Focusem, czy Kią Ceed.

Auto ma 4362 milimetrów długości, 1793 milimetrów szerokości oraz 1471 milimetrów wysokości, a rozstaw osi wynosi 2649 milimetrów. Są to wymiary większe niż aktualna generacja Skody Rapid, co przełoży się na większą ilość miejsca oraz większy bagażnik – ten pomieści teraz 467 litrów bagażu, a po złożeniu tylnej kanapy, jego pojemność wzrasta do 1410 litów.

W kwestii designu, samochód znacznie różni się od aktualnych modeli. Posiada zupełnie nowy język stylistyczny, w którym przodują wyraźne przetłoczenia w stylu samochodów Seata.

Z przodu znajdziemy zupełnie nowe przednie reflektory w kształcie trójkątów, które łączą się z atrapą chłodnicy, a także maskę w wyraźnym przetłoczeniem zaczynającym się przy znaczku.

Z tyłu znalazły się ogromne światła wyraźnie nachodzące na pokrywę bagażnika, stylowa klapa bagażnika wykonana z czarnego szkła i z przeliterowaną nazwą producenta.

Wnętrze to dość prosty design. Przypomina nieco wygląd z nowej Octavii, czy Fabii, lecz w nieco bardziej minimalistycznym wykonaniu. W centralnej części znajduje się 9,2-calowy dotykowy wyświetlacz, który odstaje od konsoli. Opcjonalnie Skoda Scala będzie dostępna z 10,25-calowym wyświetlaczem zamiast tradycyjnych zegarów.

Publiczna premiera modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu przyszłego roku. Pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej w drugim kwartale 2019 roku.

kliknij na zdjęcie, aby uruchomić pełny ekran

2019 Skoda Scala

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz