Dwie Corvette L88 dostępne do kupienia!

Powstało jedynie 216 sztuk tego ikonicznego, cudownego auta. W przyszłym miesiącu odbędzie się licytacja aż dwóch egzemplarzy.

Powstało jedynie 216 sztuk tego ikonicznego, cudownego auta. W przyszłym miesiącu odbędzie się licytacja aż dwóch egzemplarzy.

Chevrolet Corvette L88 to jedno z najbardziej pożądanych aut przez kolekcjonerów samochodów klasycznych. Pojazd cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na swoją unikatowość – w latach 1967-69 powstało jedynie 216 sztuk, ale również przez silnik odpowiedzialny za napędzanie maszyny – legendarne V8 generujące moc 430 koni mechanicznych. Na czas powstania auta jest to niesamowicie wysoka wartość.

Jeżeli chociaż trochę zachęciliśmy was do przyjrzenia się temu niecodziennemu Chevroletowi, to musimy od razu dodać, że w przyszłym miesiącu na aukcji Mecum’s Kissimmee dostępne będą do kupienia dwie sztuki. Co dodatkowo wyróżnia samochody – jeden należał do znanego kierowcy wyścigowego, drugi przejechał od momentu produkcji jedynie 3200 kilometrów. 

Coupe umieszczone na zdjęciu po prawej, zaraz po zjechaniu z linii produkcyjnej trafiło do bezpiecznego garażu i było w ogóle nie używane. Pod koniec lat 90′ zmieniło właściciela, który pokonał pojazdem wspomniane 3200 kilometrów. W 2004 roku samochód przeszedł gruntowny remont i stał się nawet laureatem nagrody dla najlepiej odświeżonego samochodu klasycznego. Po tym wystawiany był jedynie na imprezach motoryzacyjnych jako atrakcja. 

Odpowiednik bez dachu należał do znanego kierowcy wyścigowego Tony’ego DeLorenzo, który w czasie rozkwitu swojej kariery kupił samochód i użytkował go do jazdy codziennej. Jak przystało jednak na fana wysokich prędkości, zakupił auto w specyfikacji zorientowanej jak najbardziej na zmagania na torze.

W 1969 roku sprzedał swój pojazd pilotowi amerykańskich linii lotniczych, który następnie wykorzystywał L88 do wyścigów w Europie. Samochód okazał się być tak niepokonany, że konkurencja zaproponowała kupno samochodu za wysoką cenę z niemożliwości pomyślnego konkurowania z nim. Auto wróciło do Stanów Zjednoczonych i zostało odrestaurowane przez tych samych ludzi co wersja coupe. Decydując się na zakup maszyny otrzymujemy dodatkowo możliwość spotkania się z DeLorenzo, homologację drogową oraz zdjęcia z czasów kiedy pojazd startował w wyścigach.

Łączna cena pary wyceniona została na 1,10-1,35 miliona dolarów.

źródło: AutoClassic

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz