Oto nowa Toyota Supra!

Mamy pierwsze zdjęcie produkcyjnej wersji modelu.

Mamy pierwsze zdjęcie produkcyjnej wersji modelu.

Po latach oczekiwania nareszcie doczekaliśmy się pierwsze prawdziwego zdjęcia nowej generacji Toyota Supra. Sam model został zapowiedziany w 2014 roku koncepcyjnym model FT-1 i okazuje się, że nie będzie się od niego wiele różnił.

Na zdjęciu opublikowanym przez forum SupraMKV widzimy jeden z pierwszych egzemplarzy modelu bez grama kamuflażu. Najprawdopodobniej zostało ono wykonane przez firmę transportową podczas przewożenia samochodu na miejsce specjalnej firmowej prezentacji lub na miejsce sesji zdjęciowej.

W bezpośrednim porównaniu modelu koncepcyjnego i produkcyjnego, widzimy, że auto ma teraz łagodniejsze przetłoczenia, nieco większe lampy, a z maski zniknął przezroczysty panel ukazujący komorę silnika. Powiły się także nieco bardziej tradycyjne składane lusterka boczne, a sam zderzak ma nieco zmieniony design.

Jak zauważają zagraniczni dziennikarze, piąta generacja Toyoty Supra nie posiada dedykowanego miejsca na tablicę rejestracyjną. Jej montaż będzie musiał się odbywać na boku zderzaka lub bezpośrednio pod logo w centralnej części. W Polsce dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie zmniejszonych tablic rejestracyjnych dedykowanych autom z USA oraz Japonii.

Nowa Supra to samochód stworzony wspólnie przez Toyotę i BMW. Pod maską będzie pracować 3-litrowa jednostka R6 zapożyczona z Z4 M40i, która generuje 340 KM. W bliźniaczym modelu pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy.

Premiera nowej generacji Toyoty Supra została oficjalnie zapowiedziana na 12 stycznia 2019 roku podczas targów motoryzacyjnych w Detroit.

źródło: SupraMKV via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Oto nowa Toyota Supra!

  • 28 grudnia 2018 at 00:10
    Permalink

    Coraz głośniej się o niej robi 🙂

    Reply

Dodaj komentarz