Nowy Hipersamochód Porsche ma pokonać tor Nurburgring w 6:30 minut

Szef sportowego oddziału Porsche ma bardzo ambitne plany dotyczące nowego projektu marki.

Szef sportowego oddziału Porsche ma bardzo ambitne plany dotyczące nowego projektu marki.

Bitwa o miano najszybszego samochodu na torze Nurburgring trwa nieprzerwanie od lat. Ostatnim rekordzistą było Lamborghini Aventador SVJ, które pokonało okrążenie w czasie 6:52.01. Całkiem niedawno jednak tytuł ten został odebrany przez Porsche 911 GT2 RS MR, które wywalczyło czas 6:40.3. Jak wywnioskować można jednak z najnowszych informacji pochodzących od zarządu niemieckiej marki – jej apetyty na rekordy nie został jeszcze całkowicie nasycony.

Portal TopGear miał ostatnio okazję porozmawiać z szefem sportowego oddziału Porsche – Frankiem-Steffen Walliser. Według jego słów nowy hipersamochód firmy musi przejechać okrążenie Nurburgring w czasie nie większym niż 6 minut i 30 sekund. Pojazd ma to osiągnąć, nie ważne jaka jednostka będzie go napędzać.

Sportowe samochody definiowane są przez ich osiągi. Musimy więc znaleźć sposób aby osiągnąć postawiony przez nas cel. Samochód elektryczny który pokonał by tor w 6:30 to ogromne wyzwanie. Dlatego hybryda wydaje się być mało prawdopodobna, całkowicie elektryczne auto jeszcze bardziej. Od 5 tysięcy lat ludzie porównują swoje osiągnięcia w grach i zawodach – piłce nożnej, wyścigach, rzutach oszczepem, nie wierze, że miałoby to się skończyć.

Samochodem który osiągnąć by miał wspomniany wynik będzie bezpośrednim następcą Porsche 918 Spyder. Za napęd auta odpowiada wolnossąca 4,6-litrowa jednostka V8 wspomagana przez parę elektrycznych silników. Ich łączna moc wynosi 875 koni mechanicznych i 1,280 Nm. Pozwala to na rozpędzenie maszyny do 100km/h w zaledwie 2,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 345 km/h. Patrząc na te dane, od razu stwierdzić można, że przed Porsche stoi ogromne wyzwanie, jeśli chcą sprostać swoim ambitnym celom.

Porsche 918 Spyder

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz