Aston Martin pracuje nad silnikiem typu R6

Nowa jednostka zastąpić ma V8, które jest zapożyczane od AMG.

Nowa jednostka zastąpić ma V8, które jest zapożyczane od AMG.

W marcu tego roku Matt Becker, główny inżynier Astona Martina, okreslił nowy, 3-litrowy silnik AMG jako jednostkę którą najprawdopodobniej zobaczymy w przyszłych modelach brytyjskiej firmy. Kilka dni później jednak wycofał się ze swoich słów. Sprawa nie została dalej skomentowana i ucichła, aż do teraz.

Portal Autocar powołujący się na źródło blisko związane z Astonem Martinem podał, że marka pracuje właśnie nad nową jednostką napędową, która miałaby wyprzeć aktualne 4-litrowe silniki V8 Mercedesa-AMG, jakie znajdują się pod maskami samochodów. Miałaby być to jednostka R6 wspomagana dodatkowo hybrydyzacją. Informacja oparta jest w pewnym stopniu na umowie, którą w 2013 roku podpisał Aston Martin z Mercedesem-AMG. Według jej słów, niemiecki koncern miał udostępniać swoje silniki do brytyjskich pojazdów, dopóki Aston nie stworzy własnego silnika R6.

Według wymienionego portalu silnik zbudowany by miał zostać w oparciu o aktualne 5,2-litrowe V12 Astona i objęty zostałby hybrydyzacją, która opracowywana jest aktualnie dla modelu Rapid-E. Nie wiadomo jednak czy chodzi o hybrydę samą w sobie czy napęd typu plug-in. Bardzo prawdopodobne wydaje się, że całkowicie nowa jednostka napędowa trafiłaby pod maskę Astona Martina DBX.

Zaznaczmy, że nie są to informacje w pełni potwierdzone. Oprócz opisanego projektu brytyjska firma pracuje także nad zelektryzowaną i turbodoładowaną jednostka V6, która trafi do hipersamochodu stojącego w hierarchii o poziom niżej jak Aston Martin Valkyrie.

Aston Martin DBX

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz