Nadchodzi Subaru WRX STI S209

Subaru ogłosiło, że na nadchodzącym Detroit Auto Show zobaczymy nowe WRX STI w wersji S209.

Subaru ogłosiło, że na nadchodzącym Detroit Auto Show zobaczymy nowe WRX STI w wersji S209.

Pierwsze i zarazem jedne z największych targów motoryzacyjnych na świecie – Detroit Auto Show rozpocznie się już za nieco ponad dwa tygodnie bo 14 stycznia. Subaru niedawno zapowiedziało, że w trakcie trwania imprezy będziemy mieli możliwość zapoznać się z nowy modelem WRX STI S209.

Jeżeli nie każdy wie – seria S200 jest bardziej nastawioną na torowe zmagania odmianą Subaru WRX STI. Nadchodząca wersja została zapowiedziana przez japońską markę za pomocą grafiki przedstawiającej oznaczenie samochodu na atrapie grilla.

O samym aucie nie wiemy wiele, jednak przed świętami do internetu trafiło krótkie nagranie, na którym przyjrzeć możemy się zakamuflowanemu testowi pojazdu na torze. Widzimy na nim, że S209 różnić się będzie od zwykłego WRX STI bardziej agresywnym wyglądem, otrzyma m.in zmodyfikowany przedni splitter, lotki po bokach zderzaka oraz większe wloty powietrza. Z tyłu dominuje duży spojler, ponadto zaobserwować można, ze samochód domniemanie otrzyma charakterystyczne dla modelu, złote felgi.

Nie wiemy jakie modyfikacje dotkną układu napędowego. Poprzednia generacja otrzymała względem podstawowego auta ulepszoną turbosprężarkę oraz rozłożenie masy, co przełożyło się na pewniejsze prowadzenie maszyny. Zmienione zostały ponadto hamulce, na 18-calowe zaciski wyprodukowane przez Brembo.

Pojazd powstanie pewnie w bardzo ograniczonej ilości, dlatego chętni na zakup samochodu, będą musieli zarezerwować go praktycznie z miejsca po premierze. Dla przykładu – S206 powstało w 300 egzemplarzach, a S208 w 450.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz