Volkswagen Golf GTI VIII generacji otrzyma moc 300 KM?

Według najnowszych plotek, nową generację Volkswagena Golfa czeka duży skok mocy względem aktualnego modelu pojazdu.

O tym, że Volkswagen pracuje nad nową generacją Golfa wiemy już od dłuższego czasu. Najprawdopodobniej samochód udało się nawet już spotkać podczas zakamuflowanych testów w Republice Południowej Afryki. Jak jednak wszyscy wiemy – wraz z nowym modelem Golfa, nadejdą także jego nowe sportowe wersje – GTI oraz R. Pierwszego wymienionego, według najnowszych plotek czeka duży skok ilości koni mechanicznych względem aktualnej edycji.

Jak podał portal Auto Bild – Golf Mk.VIII GTI oferowany ma być z silnikiem o mocy równo 300 koni mechanicznych. Jest to znaczna różnica, względem dostępnego w tym momencie odpowiednika, którego układ napędowy generuje 245 KM. Oznacza to, że omawiany samochód posiadać będzie jednostkę o takiej samej mocy jak aktualny Golf R. Przypomnijmy, że wersja R posiada napęd na wszystkie koła, GTI – jedynie na przednią oś.

Oprócz mocy silnika, źródło podało również wskazówki dotyczące wyglądu pojazdu. Golfa Mk.VIII GTI nie czeka wielka rewolucja pod tym względem. Z przodu zobaczyć mamy większy wlot powietrza w dolnej części przedniego zderzaka, z tyłu po raz kolejny podwójny wydech oraz mały spojler na końcu dachu. W środku wprowadzona zostanie za to platforma informacyjno-rozrywkowa nowej generacji.

Premiery nowego Volkswagena Golfa w podstawowej wersji jak i GTI powinniśmy spodziewać się w tym roku.

Volkswagen Golf VIII – wizualizacja

źródło: AutoBild.de

TEST: Ford Kuga Plug-in Hybrid 2.5 225 KM - pierwsza jazda

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz