Nowa zapowiedź Subaru WRX STI S209

Subaru opublikowało drugą grafikę zapowiadającą nadchodzącą premierę WRX STI S209.

Subaru opublikowało drugą grafikę zapowiadającą nadchodzącą premierę WRX STI S209.

Pod koniec zeszłego roku Subaru umieściło w sieci pierwsza grafikę prezentująca nadchodzące WRX STI S209. Chociaż fotografia nie pokazywała nam wiele, bo sam grill zapowiedzianego pojazdu, to wystarczyło to, aby poruszyć wszystkich fanów japońskiej marki.

W związku z tym, że premiera samochodu zbliża się wielkimi krokami – do sieci trafiło kolejne zdjęcie, na którym pojazd pokazany został zdecydowanie odważniej.

Możemy zobaczyć, że S209 różnić się będzie od bazowego Subaru WRX STI przede wszystkim spojlerem oraz bardziej rozbudowanym, przednim zderzakiem po bokach którego znalazły się skrzydełka. Nie jest to jednak żadna nowość, ponieważ wszystko to widoczne było już w momencie zakamuflowanych testów pojazdu. Wydaje się za to, że potwierdzą się domysły o charakterystycznych, złotych felgach maszyny.

Modyfikacje dotknęły nie tylko nadwozia, ale również pewnie jednostki napędowej. Niestety na ten czas nie mamy żadnych informacji dotyczących konstrukcji silnika czy jego mocy. Poprzednik – WRX STI S208 pochwalić mógł się mocą 325 koni mechanicznych pochodzących z turbodoładowanej, 2-litrowej jednostki. Tegoroczna edycja otrzyma z pewnością coś potężniejszego.

Pojazd powstanie pewnie w bardzo ograniczonej ilości, dlatego chętni na zakup samochodu, będą musieli zarezerwować go praktycznie z miejsca po premierze. Dla przykładu – S206 powstało w 300 egzemplarzach, a S208 w 450.

Subaru WRX STI S209 swojego debiutu doczeka się już niebawem, bo 14 stycznia podczas trwania imprezy motoryzacyjnej Detroit Auto Show.

Subaru WRX STI S209 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz