Poliftowy Lexus RC-F Track Edition na oficjalnej zapowiedzi filmowej

Lexus opublikował pierwsze krótkie nagranie zapowiadające hardcorowego RC-F Track Edition.

Lexus opublikował pierwsze krótkie nagranie zapowiadające hardcorowego RC-F Track Edition.

Lexus wypełni lukę pomiędzy podstawowym RC F a wyścigowym RC F GT3. Już w przyszłym roku do gamy japońskiego producenta dołączy Track Edition, która wyróżniać się będzie głównie zmodyfikowanym nadwoziem.

Przeczytaj nasz test: Lexus RC F Carbon (5.0 V8 477 KM) – stara szkoła

Samochód będzie w znacznym stopniu wykonany z włókna węglowego, co ma zredukować jego masę. Dziś oferowana wersja RC F Carbon nie jest szczególnie atrakcyjna, gdyż oferuje zmienioną maskę, tylny spoiler oraz niektóre elementy wnętrza – osłonę schowka, elementy drzwi oraz progi. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na osiągi, a masa jest zredukowana o zaledwie 9,5 kg.

Zagraniczne media mówią, że inżynierowie Lexusa pracują nad jednostką napędową i ma ona zostać wzmocniona do ponad 500 KM. Dodatkowo w Track Edition ma się pojawić nowy układ wydechowy.

Nie jest to pewne, lecz z dużym prawdopodobieństwem podczas premiery zobaczymy wyczekiwanego, bazowego Lexusa RC F po faceliftingu. Podobnie jak podstawowy model, auto zyska nowe lampy, zderzaki oraz kilka mniejszych zmian we wnętrzu. Premiera już 14 stycznia.

2020 Lexus RC F Track Edition – zdjęcia szpiegowskie

zdjęcia: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz