Lexus RC F Track Edition – lżejszy i szybszy

Lexus rzuca wyzwanie BMW M4 CS.

Lexus rzuca wyzwanie BMW M4 CS.

Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Detroit, Lexus zaprezentował topową odmianę Lexusa RC, czyli sportową wersję z przydomkiem „F”. Oprócz niej możemy również podziwiać limitowaną wersję przygotowaną z myślą o jak najczęstszym odwiedzaniu toru wyścigowego.

Mowa o Track Edition, który został stworzony we współpracy z zespołami wyścigowymi Lexusa, startującymi w seriach Super GT i IMSA. Jak mówi o nim sam Lexus, „Track Edition to więcej niż zestaw akcesoriów. Samochód został poddany precyzyjnemu tuningowi.”

Lexus RC F Track Edition oraz Lexus RC F

Najważniejszą zmianą jest waga. Lexus RC F to auto bardzo ciężkie mając na uwadze ten segment oraz konkurencję. Wersja przed faceliftingiem ważyła aż 1 795 kg. Teraz, wersja Track Edition została odchudzona o 70-80 kg, co ma znacząco wpłynąć na prowadzenie oraz wyczucie samochodu.

Zastosowano znacznie lżejsze węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe Brembo, tytanowy układ wydechowy, 19-calowe obręcze z kutego stopu aluminium, a z włókna węglowego wykonano dach, pokrywę silnika, przegrodę między tylnymi siedzeniami oraz wzmocnienia zderzaków. Tylko z przodu auta udało się zredukować nieresorowaną masę o 25 kg.

Lexus RC F Track Edition

Lexus RC F Track Edition wyróżnia się również ekskluzywnym wyglądem wnętrza. Każdy egzemplarz będzie posiadał czerwone wykończenie, które obejmuje kubełkowe fotele, tylną kanapę, deskę rozdzielczą, tunel środkowy, kierownicę oraz panele boczne.

Auto wyróżnia się również na zewnątrz. Najbardziej rzuca się w oczy stały spoiler na tylnej klapie. Dzięki niemu zyskano 26 kg dodatkowego docisku ponad to co zapewnia aktywny tylny spojler standardowej odmiany RC F.

Auto dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych nadwozia – Ultra White i Nebula Matte Gray. Drugi z nich to opcja dostępna wyłącznie w Track Edition.

Czytając specyfikację modelu w Stanach Zjednoczonych, auto posiada teraz 479 KM (472 hp / 352 kW), co jest o 5 KM więcej niż dotychczas generował pod maską Lexus RC F. Za przekazanie napędu na tylną oś nadal odpowiada 8-biegowa automatyczna skrzynia, jednak teraz jej najwyższy bieg ma wydłużone przełożenie do 3.13 zamiast 2.93.

Jeśli chodzi o osiągi, to Track Edition jest w stanie rozpędzić od 0 do 100 km/h w 3,96 sekundy, czyli o ok. 0,15 sekundy szybciej niż bazowa wersja Lexusa RC F po faceliftingu.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz