Nowy Mustang Shelby GT500 może otrzymać manualną skrzynię biegów

W przyszłości być może zobaczymy 700-konnego Mustanga Shelby GT500 z manualną skrzynią biegów. Wszystko zależy od zainteresowania potencjalnych klientów.

W przyszłości być może zobaczymy 700-konnego Mustanga Shelby GT500 z manualną skrzynią biegów. Wszystko zależy od zainteresowania potencjalnych klientów.

Premiera nowej generacji Mustanga Shelby GT500 była, zaraz po odsłonięciu nowej Toyoty Supra, najważniejszym wydarzeniem minionych targów w Detroit. Samochód zachwycił fanów czterech kółek nie tylko świetnym i bardzo agresywnym wyglądem, ale również bardzo mocną jednostką napędową jaka umieszczona została pod jego maską.

Jak na ten czas 700-konny silnik sprzężony może zostać jedynie z automatyczną skrzynią biegów Tremec DCT. Zagraniczny portal obecny na premierze samochodu Road&Track zapytał głównego inżyniera marki – Carla Widdmana, czy w przyszłości możemy spodziewać zobaczyć się pojazd z manualną skrzynia biegów. Ten odpowiedział, że aktualnie dostępna jest tylko wersja z automatem, jednak firma bardzo mocno słucha potrzeb swoich klientów, a ci wiele razy wspominali już o manualnej przekładni, więc wszystko jest możliwe.

Oznacza to tym samym, że jeżeli pojawi się wystarczająco dużo głosów popierających wprowadzenie takiej modyfikacji do auta, Ford z pewnością rozparzy ten pomysł.

Przypomnijmy, że w nowym Mustangu Shelby GT500 pod maską znajdziemy 5,2-litrowy silnik V8 z turbodoładowaniem generujący około 700 koni mechanicznych. Sprint do „setki” trwa 3,5 sekundy, próba na 1/4 mili zajmować ma mniej niż 11 sekund. Prędkość maksymalna nie została ujawniona.

źródło: Carscoops, Road&Track

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz