Geneva Motor Show 2019

2019 Skoda Superb już gotowa do debiutu

Szpiegom motoryzacyjnym udało się sfotografować prototyp z minimalnym kamuflażem.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się sfotografować prototyp z minimalnym kamuflażem.

Trzecia generacja Skody Superb jest z nami już 4 lata. Model zadebiutował w 2015 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Jest to rewolucyjny model dla Skody, gdyż odmienił on design czeskich samochodów, dzięki nieugiętości projektanta Josefa Kabana, który nie zgodził się na żadne zmiany przez szefów i księgowych.

Powoli czas na nieco odświeżenia modelu i Skoda od miesięcy ciężko pracuje nad unowocześnieniem Superba. Prototyp w ostatniej fazie testów niedawno został przyłapany przez szpiegów motoryzacyjnych podczas zimowych testów.

Samochód na zdjęciach na pierwszy rzut oka wydaje się jakby był zupełnie nieosłoniony. Inżynierowie Skody zastosowali sprytny chwyt z taśmą w kolorze nadwozia i zmienili wygląd na imitujący aktualną wersję.

Jak się jednak lepiej przyjrzymy, zauważymy nieco zmienione przednie reflektory, które teraz będą łączyć się z atrapą chłodnicy, zmieniony przedni zderzak z nowym światłami przeciwmgielnymi, a z tyłu nieco zmienione światła, a także tajemniczą listwę. Prawdopodobnie Skoda wprowadzi świecącą listwę łączącą światła lub chromowane wykończenie.

Skoda Superb po faceliftingu ma wprowadzić nie małą rewolucję w gamie silników. Po raz pierwszy w historii zobaczymy hybrydowy napęd z możliwości ładowania baterii z gniazdka.

Premiera modelu odbędzie się najprawdopodobniej podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już na początku marca. Na tym samym stoisku zadebiutuje Skoda Scala, czyli następca Skody Rapid, a także mały crossover – Skoda Kosmiq.

2019 Skoda Superb – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz