Zdjęcia szpiegowskie

Mamy pierwsze zdjęcia elektrycznego BMW i4

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali właśnie po raz pierwszy nowy, elektryczny samochód od BMW.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali właśnie po raz pierwszy nowy, elektryczny samochód od BMW.

Rodzina samochodów BMW i nie jest zbyt pokaźna. Jak dotąd ma jedynie dwóch członków – małe i zwinne BMW i3 oraz sportowe i przyciągające wzrok BMW i8. Klan ma jednak w najbliższym czasie się powiększyć o nowego członka – BMW i4, co zapowiedziane zostało przez bawarską markę podczas Paris Motor Show 2018. O tym, że firma zamierza dotrzymać danego słowa najlepiej świadczą świeżo wykonane zdjęcia szpiegowskie.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali samochód podczas transportu na lawecie. Przez ciężki kamuflaż ciężko jest przewidzieć jak maszyna ostatecznie będzie wyglądać. Według założenia, BMW i4 inspirowane miało być samochodem koncepcyjnym iVision, jaki zaprezentowany został podczas Frankfurt Motor Show w 2017 roku. Na zdjęciach ciężko jest jednak zobaczyć jakiekolwiek podobieństwo.

Wielu z was z pewnością zdziwi brak futurystycznego wyglądu auta. Przypomnijmy jednak, że BMW już jakiś czas temu ogłosiło, że ich nowe elektryczne samochody nie będą wyglądem znacznie odbiegać od pojazdów marki z spalinową jednostką pod maską. Dlatego też i4 przypomina bryłą w dużym stopniu aktualną Serię 4, z odrobiną charakteru Serii 8.

Pojazd powstał na płycie podłogowej CLAR, na której budowane są samochody BMW od Serii 3 w górę. Dostępny ma być zarówno napęd na tylną jak i obie osie.

Podstawowa edycja posiadać ma elektryczny silnik zamontowany z przodu auta, jego moc przekazywana będzie na tylną oś napędową. Droższe wersje wyposażone mają być w dwie jednostki, po jednym na każdą oś. Łączny zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosić ma aż 700 km, sprint do 100 km/h ma nie odbiegać od standardów wyznaczonych przez sportowe modele BMW.

Pierwsze zdjęcia BMW i4

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz