Zdjęcia szpiegowskie

BMW i4 przechodzi swoje pierwsze testy

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali po raz pierwszy nowe elektryczne BMW na zakamuflowanych testach w zimowej scenerii. Pod koniec zeszłego miesiąca mogliśmy

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali po raz pierwszy nowe elektryczne BMW na zakamuflowanych testach w zimowej scenerii.

Pod koniec zeszłego miesiąca mogliśmy zobaczyć nowe, elektryczne BMW i4 po raz pierwszy. Samochód pokryty całościowo siatką maskującą transportowany był wtedy na lawecie. Teraz szpiegom motoryzacyjnym udało się po raz pierwszy przyłapać samochód podczas samodzielnych testów w terenie.

Podobnie jak przy poprzednim spotkaniu, auto zostało bardzo rzetelnie okryte kamuflażem, przez co ciężko jest na podstawie zdjęć przewidzieć jak będzie wyglądać. Na ten czas wiemy jedynie, że nie otrzyma futurystycznego wyglądu jak np. BMW i8. Spowodowane jest to założeniem bawarskiej marki mówiącym, że ich najnowsze elektryczne pojazdy nie będą w dużym topniu różnić się pod względem wyglądu od swoich braci ze spalinowymi jednostkami napędowymi.

Szukając jakichkolwiek wskazówek dotyczących nadwozia i4, spojrzeć musimy na samochód koncepcyjny iVision, jaki zaprezentowany został podczas Frankfurt Motor Show w 2017 roku. Auto według zapowiedzi wzorowane ma być właśnie na tym koncepcie.

BMW i4 powstaje na płycie podłogowej CLAR, na której budowane są samochody BMW od Serii 3 w górę. Dostępny ma być zarówno napęd na tylną jak i obie osie.

Podstawowa edycja posiadać ma elektryczny silnik zamontowany z przodu auta, jego moc przekazywana będzie na tylną oś napędową. Droższe wersje wyposażone mają być w dwie jednostki, po jednym na każdą oś. Łączny zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosić ma aż 700 km, sprint od 0 do 100 km/h ma nie odbiegać od standardów wyznaczonych przez sportowe modele BMW.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz