Przed wami Bugatti Chiron Sport 110 Ans

Bugatti przygotowało specjalną wersję modelu Chiron Sport upamiętniająca 110 rocznicę powstania marki.

Bugatti przygotowało specjalną wersję modelu Chiron Sport upamiętniająca 110 rocznicę powstania marki.

Jeszcze przedwczoraj udostępniliśmy informację mówiącą, że pierwszy model Bugatti Chiron Sport zjechał z linii montażowej francuskiej marki i zmierza do swojego właściciela. Dzisiaj mamy przyjemność pokazać wam specjalną wersję samochodu, jaka przygotowana została z okazji 110-lecia powstania firmy.

Bugatti zdecydowało się umieścić na swoim samochodzie patriotyczny, ojczyźniany motyw trójkolorowej flagi. Znalazł się on na pokrywie wlewu paliwa, bocznych lusterkach oraz spodniej części tylnego spojlera. Całościowo nadwozie auta pokryte zostało matowym lakierem Steel Blue i trzeba przyznać, że leży on na samochodzie niezwykle dobrze. Felgi otrzymały czarną barwę, z która kontrastują jasno-niebieskie zaciski hamulców.

W środku flaga Francji umieszczona została na fotelach, ponadto na zagłówkach umieszczony został specjalny emblemat „110 ans Bugatti”. Wnętrze całościowo obszyte zostało granatowo-niebieską skórą, do której dobrane zostały akcenty z włókna węglowego.

Oprócz zmian wizualnych, jubileuszowa edycja nie zmienia nic więcej w pojeździe. Oznacza to, że na napęd samochody dalej odpowiedzialny jest 8-litrowy silnik W16 QuadTurbo generujący moc 1500 KM. Przypomnijmy, że mamy do czynienia z wersją Chiron Sport, co oznacza, że auto jest o 16 kilogramów lżejsze od podstawowej wersji maszyny dzięki zastosowaniu większej ilości włókna węglowego.

Bugatti Chiron Sport „110 ans Bugatti” powstanie jedynie w 20 egzemplarzach, istnieje prawdopodobieństwo, że jeden z modeli pokazany zostanie na zbliżających się targach motoryzacyjnych Geneva Motor Show.

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz