Aston Martin szykuje konkurencję dla Ferrari LaFerrari i McLarena Senna

Brytyjska marka bardzo ambitnie podchodzi do swojego nowego projektu hipersamochodu.

Brytyjska marka bardzo ambitnie podchodzi do swojego nowego projektu hipersamochodu.

Kilka dni temu do sieci trafiła pierwsza grafika zapowiadająca powstanie nowego hipersamochodu od Astona Martina. Teraz dyrektor generalny marki zdradził pierwsze informacje dotyczące pojazdu.

Na ten moment maszyna określana jest mianem „003” jednak możliwe, że w przyszłości otrzyma przydomek „Valhalla”. Za napęd odpowiadać ma hybrydowy układ, którego sercem będzie turbodoładowany silnik V6 czerpiący z technologii bolidów Formuły 1. Połączona moc jednostki spalinowej z silnikami elektrycznymi wynosić ma blisko 1000 KM.

Oprócz dysponowania dużą ilością mocy, pojazd ma być bardzo lekki. Jego płyta podłogowa jak i większość nadwozia wykonana zostanie z włókna węglowego.

Auto w szeregach marki zająć ma miejsce pomiędzy Astonem Martinem Valkyrie, a nadchodzącym w przyszłości konkurentem McLarena 720S.

Nasz nowy pojazd należy do kategorii „specjalny”. To brakujący element, kropka pomiędzy modelem Valkyrie i konkurentem dla Ferrari 488. Powiedzmy, że będzie to konkurent Ferrari LaFerrari, więc coś pokroju McLarena Senna i Porsche 918.

Andy Palmer

Hipersamochód powstać ma jedynie w liczbie 500 egzemplarzy i w przeciwieństwie do Astona Martina Valkyrie, sprzedawany będzie w wersji zarówno z kierownicą po lewej jak i prawej stronie. Jego premiera przewidziana jest na koniec 2021 roku.

źródło: Carscoops, AutoExpress

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz