Geneva Motor Show 2019

Nowy Peugeot 208 wyciekł na kilka dni przed premierą

Zdjęcia dokładnie ukazują nową generację, a także potwierdzają plotki o wersji elektrycznej e208.

Zdjęcia dokładnie ukazują nową generację, a także potwierdzają plotki o wersji elektrycznej e208.

Nadchodzą całkowicie odświeżone modele Peugeota. Po ciepło przyjętym nowym 508, czas na kolejne i na pierwszy ogień idzie zupełnie nowe 208. O aucie do tej pory była wielka cisza, którą właśnie przerwał wyciek kilku oficjalnych zdjęć promocyjnych w słabej jakości.

Peugeot 208 bardzo mocno czerpie stylistycznie z większego modelu. Z przodu znajdziemy podobne światła oraz lampy do jazdy dziennej wyciągnięte pionowo przez zderzak. Z tyłu również mamy po trzy światła na jedną stronę oraz także są połączone czarną blendą.

Wnętrze będzie bardzo zbliżone do aktualnego, jednak wszelkie linie zostały zaostrzone, a przetłoczenia są teraz bardziej wyraźne. Za kierownicą będzie mógł się znaleźć wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów.

Pod maską nowego 208 znajdą się 3- oraz 4-cylindrowe silniki. Krążą plotki o wersjach hybrydowych, jednak na razie bez szczegółów technicznych. Z pewnością w ofercie pojawi się topowa odmiana GTi, która ponownie będzie dostępna z 200-konnym, 4-cylindrowym silnikiem.

Pewne jest, że zadebiutuje wersja elektryczna oznaczona jako Peugeot e208. Silnik będzie ten sam w nadchodzącej eCorsie i prawdopodobnie będzie to zestaw z DS 3 Crossback E-Tense. Tam pracuje 100-kilowatowa (136 KM) jednostka elektryczna, która w połączeniu z baterią 50 kWh pozwala na przejechanie do 300 kilometrów.

Premiera nowej generacji Peugeota 208 odbędzie się już 5 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

2020 Peugeot e208 – wyciek

2020 Peugeot 208 – wyciek

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Nowy Peugeot 208 wyciekł na kilka dni przed premierą

  • 24 lutego 2019 at 21:02
    Permalink

    Moim zdaniem obecnie Peugeot robi najładniejsze wnętrza. Wygląd ogólny też bardzo się poprswil, ale wnętrza są genialne.

    Reply

Dodaj komentarz