Który supersamochód jest najczęściej wyszukiwany w internecie?

Nie jest to Lamborghini, Ferrari czy nawet McLaren.

Nie jest to Lamborghini, Ferrari czy nawet McLaren.

Supersamochody to pojazdy które już od najmłodszych lat rozpalają nasze zmysły. Dla większości z nas pozostają one na zawsze wzorem, typem najbardziej upragnionego auta jakie trzymać moglibyśmy w garażu. Najbardziej rozpoznawalnymi markami mającymi w swojej ofercie takie maszyny z pewnością są Lamborghini, McLaren czy Ferrari. Najnowsze badania pokazują jednak, że najczęściej wyszukiwany w sieci supersamochód nie należy do żadnej z tych firm.

Portal Veygo postanowił sprawdzić który z supersamochodów wypuszczonych na rynek przez ostatnie 10 lat cieszy się największą popularnością w internecie. Jak się okazało, najczęściej wyszukiwanym pojazdem z tej kategorii jest Audi R8.

Maszyna okazała się królować w aż 95 z 169 przebadanych krajów, drugie miejsce zajęło Bugatti Chiron, a trzecie Bugatti Veyron. Czwarte i piąte miejsce przypadło rodzinie Lamborghini z modelami Aventador i Veneno. Dalej w zestawieniu znalazł się McLaren 675LT, Ford GT oraz Ferrari 458.

Wyniki zdecydowanie zaskakują ponieważ chyba nikt nie spodziewał się, że najbardziej pożądanym supersamochodem na świecie jest Audi R8. Samochód okazał się być popularniejszy od takich samochodów jak Lamborghini Huracan, Porsche 911 czy McLaren 720S. Drugim zaskakującym aspektem jest to, że do pierwszej piątki nie zakwalifikowało się żadne Ferrari. Marka wydaje się być szalenie popularna, jednak teraz możemy mieć wątpliwości czy legenda włoskiej marki powoli nie przygasa i przejmowana jest przez innych zawodników.

Zaznaczmy jeszcze, że pięć najpopularniejszych supersamochodów na świecie należy do jednego koncernu – Volkswagen AG.

źródło: Veygo

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz