Geneva Motor Show 2019

Pininfarina Battista – 1900-konny elektryk debiutuje w Genewie

Legendarne studio projektowe Pininfarina przygotowało właśnie autorski hipersamochód elektryczny.

Legendarne studio projektowe Pininfarina przygotowało właśnie autorski hipersamochód elektryczny.

Za projekt tego samochodu odpowiadają osoby, które wcześniej zajmowały się projektem Bugatti Veyron, Bugatti Chiron, Lamborghini Urus, McLaren P1, Porsche Mission E, Pagani Zonda, czy Mercedes AMG Project One. Efekt końcowy jest świetny i Battista jest definitywnie jednym z najpiękniejszych samochodów elektrycznych dostępnych aktualnie na rynku.

Nazwa tego modelu jest oddaniem hołdu założycielowi firmy, Battiście Pininfarina, który zmarł w 1966 roku.

Sercem włoskiego hipersamochodu elektrycznego są cztery silniki elektryczne, po jednym na każde koło. Łączna moc zestawu to oszałamiające 1397 kW, czyli 1900 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi natomiast 2300 Nm.

Jeśli chodzi o osiągi, to Pininfarina Battista przyspiesza od 0 do 100 km/h poniżej 2 sekund, a sprint do 300 km/h to tylko 10 sekund więcej. Na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać do 450 kilometrów (280 mil), dzięki zastosowaniu akumulatorów o pojemności 120 kWh, które dostarczył Rimac.

Pininfarina planuje produkcję 150 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu począwszy od 2020 roku. Ceny nie zostały ujawnione, jednak osoby zainteresowane zakupem z pewnością mają taką możliwość bezpośrednio na stoisku włoskiego producenta.

Pininfarina Battista – zdjęcia z Genewy

Pininfarina Battista

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz