Geneva Motor Show 2019

Honda e-Prototype – elektryczny maluch z napędem na tył

Oto zdecydowanie największa gwiazda stoiska Hondy na tegorocznych targach w Genewie. Przy okazji odbywających się właśnie targów motoryzacyjnych w Genewie,

Oto zdecydowanie największa gwiazda stoiska Hondy na tegorocznych targach w Genewie.

Przy okazji odbywających się właśnie targów motoryzacyjnych w Genewie, Honda zaprezentowała swój pierwszy pojazd elektryczny stworzony z myślą o europejskim kliencie.

Wygląd Hondy e-Prototype może być dla was znajomy i słusznie. Jest to już druga odsłona tego modelu, gdyż bazuje ona na koncepcyjnym modelu Urban EV z 2017 roku. Przeszedł on jednak nieco zmian i jest coraz bliżej wejścia do seryjnej produkcji.

Największą zmianą jest powiększenie samochodu i dołożenie drugiej pary drzwi. W odróżnieniu od poprzednika, teraz drzwi otwierają się tradycyjnie.

Wnętrze również przeszło nieco znaczących zmian. Największą jest przesunięcie ekranów wyświetlających obraz z bocznych kamer na deskę rozdzielczą z drzwi. Jest to praktyczniejsze rozwiązanie, lecz z pewnością mniej estetyczne. Auto utraciło porywający design „czystej” przestrzeni z wielkim, szerokim ekranem.

Ekran sam w sobie również uległ zmianie. Nie jest to już jeden wielki wyświetlacz, lecz trzy niezależne ekrany złączone ze sobą w jednym tablecie. Dwa z nich są dotykowe i pozwalają zarządzać komputerem pokładowym oraz systemem inforozrywki.

Honda e-Prototype korzysta z nowej platformy zaprojektowanej specjalnie dla modeli elektrycznych. Szczegóły jednostki napędowej nie zostały ujawnione, jednak zapowiedziano, że samochód jest w stanie przejechać 200 kilometrów na jednym ładowaniu, co wystarczy do codziennej jazdy po mieście. Szybkie ładowanie baterii do 80% zajmuje zaledwie 30 minut.

Produkcyjna wersja ma się pojawić już w przyszłym roku. Honda planuje rozpocząć zapisy na kupno tego modelu w pierwszej kolejności. Od premiery Hondy Urban EV w 2017 roku zgłosiło się już 15 tysięcy osób, które wyraziły chęć zakupu tego modelu.

Honda e-Prototype

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz