Geneva Motor Show 2019

Skoda Kamiq zadebiutowała w Genewie

Najmniejszy SUV od Skody pokazał się szerokiemu gronu podczas genewskich targów motoryzacyjnych.

Najmniejszy SUV od Skody pokazał się szerokiemu gronu podczas genewskich targów motoryzacyjnych.

Skoda Kamiq to trzeci SUV w gamie czeskiego producenta. Kontynuuje on nomenklaturę, w której nazwy podniesionych modeli zaczynają się od K i kończą na Q.

Kamiq powstał na platformie MQB A0 i jest w mocnym uproszczeniu nieco podniesiona Skoda Scala, a jednocześnie bliźniak Seata Arona oraz Volkswagena T-Cross. Legitymuje się kompaktowymi wymiarami 4241 mm długości, 1793 mm szerokości oraz 1531 mm wysokości. Mimo wszystko pozwala oferować największy w segmencie bagażnik – jego pojemność to 400 litrów oraz aż 1395 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy.

Jego design to najnowsza propozycja od czeskiego producenta. Samochód wyróżniają przednie reflektory złożone z czterech świateł w technologii LED, które służą jako światła dzienne oraz kierunkowskazy.

Jeśli chodzi o środek, to kabina nie jest zaskoczeniem. Całość wygląda bardzo podobnie do zaprezentowanej w zeszłym roku Skoda Scala. Centrum deski rozdzielczej zajmuje wystający dodatkowy ekran którym obsługiwać będziemy system info-rozrywki. Boczne kratki wentylacji umieszczone zostały przy samych drzwiach, co według Skody potęgować ma wrażenie przestrzenności kokpitu.

Schowek z indukcyjną ładowarką dla naszego smartfona został umieszczony tuż pod klimatyzacją. W tunelu środkowym znajdziemy przyciski do wyboru trybu jazdy, włączania i wyłączania czujników parkowania oraz Park Assist, a także systemu start/stop.

Wśród dodatków znaleźć ma się podgrzewana kierownica oraz tylne siedzenia, czy specjalne nocne podświetlenie wnętrza w trzech różnych kolorach. Za kierownicą opcjonalnie umieszczony może zostać 10,25-calowy wyświetlacz zastępujący tradycyjne zegary.

We wnętrzu również jest przestronnie. Jak podkreśla Skoda, ilość miejsca z tyłu powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych, gdyż na same nogi zarezerwowane zostało aż 77 mm.

Gama jednostek napędowych na początek będzie zawierać 1.0 TSI (w wersjach 95 KM oraz 115 KM) oraz 1.5 TSI o mocy 150 KM jeśli chodzi o silniki benzynowe, a także wysokoprężne 1.6 TDI o mocy 115 KM. Na niektórych rynkach dostępne będzie także 1.0 G-TEC 90 KM zasilane gazem CNG.

Klienci będą mieli wybór pomiędzy manualną skrzynią biegów (5 lub 6 biegów w zależności o silnika) lub automatyczną, 7-biegową skrzynią DSG. Napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś. Skoda nie planuje wersji z napędem na wszystkie koła.

Skoda Kamiq – zdjęcia z Genewy

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz